20 lat Tomb Raidera

Jedna z najpopularniejszych ikon kobiet w grze wideo w tym roku kończy 20 lat. Sprawia, że ​​czuję się stary, a ty? Aby to uczcić, Prima Games przygotowało niesamowitą książkę w twardej oprawie z ponad 300 stronami z grami Tomb Raider, fanami i samą Larą Croft.

Przed otwarciem książki można powiedzieć, że jest bardzo przyjemna. Jest olbrzymi, z twardą okładką i będzie świetną książką “stolik do kawy”. Czy ludzie mają nawet książki na stoliki do kawy, czy też pokazuję swój wiek? Oto większy ujęcie przodu książki.

Kilka pierwszych stron książki mówi o osobach, które pierwotnie wymyśliły Tomb Raider: twórcy gier Core. Mają historię firmy, jak nawiązali kontakt z Eidosem (oryginalni wydawcy Tomb Raider) i wywiad. Pokazali także niektóre wcześniejsze prace Rdzenia, takie jak Chuck Rock. Chociaż żałuję, że nie wspomnieli też o Wonder Dog. Myślę, że Core też to zrobił i trochę mi się podobało.

Następnie książka omawia wszystkie gry Tomb Raider. I mam na myśli WSZYSTKO! Mówimy o głównej serii, przenośnych grach, tytułach Flash, grach planszowych i karcianych, interaktywnych przygodach DVD i ofertach mobilnych. Rozmawiają nawet o Lara Croft GO, grze, którą sprawdziłem jakiś czas temu i bardzo podobał mi się na moim iPadzie. Jest wiele wywiadów z programistami, aktorami głosowymi i kompozytorami, a nawet rozmawiają o anulowanych grach z serii!

Są nawet modelami Lara Croft, które pomogły promować gry Tomb Raider przez lata. Później w książce jest cała sekcja o cosplayie Lary Croft.

Następnie przechodzą przez komiksy Tomb Raider i media drukowane. Człowieku, było wiele komiksów Tomb Raider! Nie mam pojęcia! Oto tylko przykładowa strona:

Mają też powieści i magazyny Lary Croft! Jedną z rzeczy, których nie znałem, są czasy, w których Lara Croft była opisywana w komiksach z gazet. Nawet wyciąłem jeden z powrotem w ciągu dnia. Przesyłam to tutaj, mam nadzieję, że mogę to zrobić. W każdym razie ten komiks gazety to Foxtrot, a jedną z postaci jest młody Jason. Podobnie jak wielu młodych chłopców, lubi gry wideo i ma problemy z dziewczynami. W tym komiksie nie chce grać w grę Tomb Raider, ponieważ dziewczyna jest główną postacią, ale potem Lara Croft wydala Pac-Man, aby pokazać Jasonowi, że grał wcześniej w gry wideo z żeńskimi postaciami. Wczoraj włączyłem ten komiks, głównie dlatego, że zawierał Pac-Man, a nie Lara Croft. Jestem całkiem dużym fanem Pac-Mana! Szkoda, że ​​nie wspomnieli o tym komiksie w książce. A przynajmniej nie tam, gdzie mogłem go znaleźć. Zawsze jest możliwe, że mogłem pominąć stronę lub coś takiego.

Tomb Raider jest tak popularny, że pojawiły się na nim także kilka ważnych hollywoodzkich filmów. Wydaje mi się, że widziałem ich obu, ale pamiętam tylko jedną część, kiedy Angelina Jolie uderzyła rekina w nos i odpłynęła. W mojej głowie wyobrażałem sobie, że rekin będzie “yipe yipe yipe yipe!” Dobrze, że nie robię filmów. Tak czy inaczej, zawierają one oba filmy w tej książce (Czy wiesz, że w ciągu dnia była też przejażdżka filmowa w stylu Tomb Raider? Tego też nie wiedziałem, ale jest w książce!). Ale nie tylko to, że książka opowiada o krótkometrażowych filmach dokumentalnych, animowanej serii, o której istnieniu nie miałem pojęcia, a nawet hołdy i kamee w innych programach telewizyjnych i filmach. Nawet Wreck-It Ralph, gdzie raz wymienia jej imię. Oto ta strona w książce.

Jest nawet sekcja o Larze Croft jako ikonie popkultury, nawet z jej udziałem w popisach i muzyce. Oto strona z paroma parodiami z magazynów takich jak Cracked, MAD i The Simpsons!

Dalej jest wielka sekcja o fanach Tomb Raider. Książka zawiera strony fanów, cosplayerów, fanów sztuki, fan fiction, filmy fanów, edytor poziomów Tomb Raider i kolekcjonerów.

Żałuję, że nie przeszliby więcej posągów Tomb Raider, figurek akcji i innych produktów niż to, co zrobili. Sprawdziłem nawet dziwny przedmiot Tomb Raider w moich gazetach, których nie widziałem w tej książce. Kiedy pisałem recenzje gier do The Dallas Morning News, również przejrzałem wiele akcesoriów. Jedną z rzeczy, które przesłali mi do sprawdzenia, była karta pamięci PlayStation w kształcie Lary Croft. To było szalone, jak oceniasz kartę pamięci? W mojej recenzji chciałem powiedzieć, że była to jedyna karta pamięci z piersiami, ale pomyślałem, że nie byłoby to odpowiednie dla gazety czytanej przez miliony. Nawet teraz czuję się nieco zakłopotany, drukując tutaj. Mówiąc o tym, choć powiedziałbym, że ta książka jest w większości przyjazna rodzinom, wydaje mi się, że istnieją pewne łagodne sugestywne motywy z obrazami Lary Croft, a niektóre z gier są oceniane jako T i M, ale to wszystko.

W każdym razie, oprócz kilku brakujących przedmiotów, które pamiętam, to wciąż jest bardzo dokładna książka! Prawie obsesyjnie, nawet! Powiedziałbym, że to trochę przerażające, ile mają informacji w tej książce, ale stwierdzenie, że jest przerażające, nadaje książce złą konotację, a ta książka wcale nie jest zła! W rzeczywistości, gdyby Prima Games kiedykolwiek chciało zrobić taką retrospekcję Pac-Mana, chciałbym tego samego autora, który napisał książkę Tomb Raider, aby to zrobić (chociaż myślę, że potrzebowaliby mojej pomocy, don ty?). W każdym razie, jeśli jesteś wielkim fanem Tomb Raidera, Lary Croft lub ogólnie historii gier wideo, zdecydowanie zechcesz zdobyć tę książkę! Nie jestem tak naprawdę fanem Tomb Raider, a nawet uważam tę książkę za interesującą. I to dobra okazja do kupienia.

https://staryswiat.com.pl/

https://staryswiat.com.pl/sitemap.xml

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.