Arenas of Kirby Battle Royale

Aby uczcić niedawne wydanie Kirby Star Allies na Nintendo Switch, spójrzmy na kolejną grę Kirby’ego, która ukazała się na początku tego roku, kiedy właśnie zacząłem grać. To Kirby Battle Royale, gra 3DS z minigierkami w stylu czterech graczy z Kirbym i jego różnymi umiejętnościami kopiowania. Istnieje dziesięć różnych typów aren do walki, a wszystkie są dość interesujące, by można je było uznać za “warte bloga”, więc spójrzmy na nie! Pamiętaj też, aby pozostać przy końcu, ponieważ mam wiadomości o Laboratorium HAL (twórcy Kirby) i ich pierwszej nowej grze mobilnej!

W tej grze nie ma zbyt wiele, to tylko zbiór mini-gier dla czterech graczy z naciskiem na bitwę. Wybierasz jedną z wielu umiejętności kopiowania Kirby i używasz jej do walki z trzema innymi Kirbysami. Mini-gry przypominają mi te, które można znaleźć w tytułach takich jak Mario Party i inne. Jedyną złą rzeczą, jaką mogłem powiedzieć o tej grze, jest brak kreatywności innych spin-offów Kirby. Ale przynajmniej mini-gry tutaj są zabawne i nie ma żadnych naprawdę złych. Ogólnie rzecz biorąc, rodzaj gry przypomina mi połączenie dwóch innych dostępnych do pobrania tytułów Kirby: Kirby Fighter Deluxe i Kirby Blowout Blast.

Możesz grać przeciwko komputerowi lub lokalnie z graczami, którzy również mają 3DS. Plus możesz przejść do trybu online. Jednak nie sądzę, że będę miał wiele możliwości w przyszłości, aby grać w tę grę z innymi. Dlatego chciałbym, aby ta gra była na przełączniku, ponieważ myślę, że miałbym większą szansę na grę z innymi w tym systemie. Ale widziałem, że później wprowadzają wersję “Deluxe” tej gry na Switch.

Jest też tryb fabularny dla pojedynczego gracza, w którym King Dedede organizuje turniej bitewny, a zwycięzca dostaje wielki wielki tort. Ale wiesz, że Król Dedede nie może nic zrobić, ponieważ używa magicznej drukarki 3D, by zrobić kopie Kirby’ego, by walczyć z prawdziwym Kirby. To tylko sekwencja pojedynków dla pojedynczego gracza. Możesz również przetestować umiejętności w pokoju treningowym, zobaczyć rzeczy odblokowane w kolekcjach i przełączać opcje.

Zdolności Kirby Copy

Więc prawdopodobnie chcesz wiedzieć, jakie umiejętności kopiowania Kirby możesz wykorzystać w tej grze. Nie będę szczegółowo omawiać każdego z nich, ale wymienię je. Myślę, że ich imiona są wystarczająco opisowe. Ale jeśli masz jakieś pytania dotyczące któregokolwiek z nich, daj mi znać, a przejdę do tych, o których chcesz wiedzieć więcej w mojej odpowiedzi, jak brzmi ten dźwięk? W każdym razie, zdolności kopiowania, których możesz użyć, to: Miecz, Bomba, Żuk, Włócznia, Kuter, Wojownik, Ninja, Bicz, Parasol, Młotek, Doktor, Tornado i Lód. Spełniając określone wymagania w trybie fabularnym, możesz później grać jako Waddle Dee, Meta Knight i King Dedede. Ale grają dokładnie tak jak umiejętności Parasol, Sword i Hammer. Ciekawe, że jeśli pobrałeś demo Kirby Battle Royale, możesz przesłać swoje dane i od razu grać jako Meta Knight. A związane z Kirby amiibo odblokuje specjalne nakrycia głowy dla niektórych postaci. Jeden z nich ma Waddle Dee w stroju Kirby Café. Tak, w Japonii jest naprawdę kawiarnia Kirby (spójrz na nią). Tak bardzo chciałbym móc tam pojechać, ale zanim zaoszczędzę wystarczająco dużo pieniędzy, aby wyjechać do Japonii, a także dostanę paszport i będę mieć wystarczająco dużo czasu na wakacje w pracy, kawiarnia już by się zamknęła! Po prostu trzeba zbudować taki, w którym mieszkam!

Ale w każdym razie to naprawdę Kirby Battle Royale w pigułce. Prawdziwe gwiazdy w grze to jednak różne areny mini-gier, więc spójrzmy na te.

Arena bitwy

Tak więc najmniej kreatywna gra jest również najbardziej podstawowa. Wszystko to jest okrągła arena z tobą i trzema innymi Kirbysami walczącymi z tym. Ten, kto stoi, wygrywa. Jeśli skończy Ci się energia, możesz odzyskać moc naciskając przycisk A, podobny do Punch Out, ale za każdym razem będziesz miał mniej energii. Ostatecznie ktoś wyłoni zwycięzcę.

Apple Scramble

W wielu grach możesz połączyć siły z innym graczem, aby konkurować z inną drużyną, a Apple Scramble to dobry przykład wykorzystania pracy zespołowej do wygrania. Na górze ekranu znajdują się dwa drzewa Wispy Woods. Uderzaj w nie kilka razy, a jabłka spadną, a następnie musisz nosić jabłka na rynnie, aby zdobywać punkty. Ale nie zdobędziesz punktów za jabłka, dopóki nie przekręcisz dźwigni, aby otworzyć drzwi pułapki, aby wysłać spadające jabłka. Możesz naprawdę korzystać z pracy zespołowej, mając jednego człowieka na dźwigni, a drugiego zbierając jabłka. Możesz też przejść do ofensywy i zaatakować innych Kirbysów za ich jabłka i ukraść je dla siebie. Kolejną fajną rzeczą w wielu z tych gier jest wiele tablic dla nich. Tak więc, na poziomie Apple Scramble, możesz przeskoczyć kilka dołków, aby na przykład dostać się do swojej dźwigni. Więc dostajesz trochę różnorodności, nawet w tej samej grze.

Zderzenie monet

Ten poziom ma nawiedzony motyw domu i musisz zbierać monety, które pojawiają się w okolicy. Możesz atakować graczy, aby wyrzucać z nich monety, ale jest jeszcze coś, na co musisz uważać. Duch pojawi się krótko po rozpoczęciu, a jeśli cię dotknie, zostaniesz opętany przez ducha i stracisz monety w stałym tempie, będąc jednocześnie opętanym. Jeśli jesteś duchem, musisz oznaczyć innego gracza, aby je posiadł i uwolnić się od niego. Ktokolwiek ma najwięcej monet na końcu wygrywa.

Atakuj jeźdźców

Ta bitwa ma charakter bardziej przewijany 2-D, gdy podróżujesz po okrągłym torze wyścigowym z rozrzuconymi platformami. Wciąż zbierasz monety, tak jak w Zderzeniu monet, i ktokolwiek ma najwięcej na końcu wygrywa. Ale chwilę po starcie Wheelie pojawi się na torze. Wheelies są popularnymi wrogami Kirby, które wyglądają jak jednooki motocykl z pojedynczą oponą. Jeśli możesz na nią wskoczyć, możesz jeździć po okolicy i wykonać atak, by strącić wiele monet z innych Kirbysów. Ale uważaj, ponieważ jesteś wyjątkowo wrażliwy na jazdę. Jeśli inny Kirby udaje ci się trafić, zostaniesz znokautowany i zamiast tego mogą wskoczyć na Wheelie. Czasami pojawi się jeszcze więcej Wheelies, czyniąc rzeczy jeszcze bardziej chaotycznymi!

Crazy Theatre

Zanim rozpocznie się bitwa, zobaczysz kurtynę sceniczną z instrukcjami typu “Atakuj innych graczy” lub “Unikaj Błyskawicy Kracko”. Kiedy zaczniesz, jeśli potrafisz robić to, co mówią, dostaniesz punkt. To przypomina mi WarioWare. Kto pierwszy osiągnie szczyt wieży punktowej, wygrywa. Czasami musisz nawet rozwiązać problemy matematyczne i stanąć na właściwej odpowiedzi, i możesz znokautować każdy inny Kirbys. Kto powiedział, że gry Kirby nie mogą być edukacyjne?

Rakieta Rumble

Z jakiegoś powodu ta gra sprawia, że ​​myślę o Chu Chu Rocket. Jesteś na okrągłym polu gry z czterema rakietami z każdej strony, a jedna jest twoja. Musisz rzucić kostkami paliwa w rakietę, cały czas atakując inne Kirby i powstrzymując ich przed napełnieniem rakiet. Możesz nawet zaatakować swoje rakiety, aby obniżyć ich paliwo. Zanim skończy się czas, musisz wskoczyć do rakiety i wystrzelić. Ktokolwiek ma najwięcej paliwa i może rakietować najwyższą, wygrywa.

Robo Bonkers

Układ tego etapu jest podobny do okrągłego obszaru Attack Riders. Ale w środku tego koła jest gigantyczny robot Bonkers. Bonkers jest wrogiem Kirby, który jest małpą / gorylem i używa młotka do ataku. Wszyscy czterej Kirby muszą zaatakować Robo Bonkersa, aby go pokonać i uniknąć ataków. Pojawi się armata, a jeśli uda ci się odebrać pociski i wrzucić je do armaty, zadasz poważne obrażenia Robo Bonkerom. Gra kończy się, gdy Robo Bonkers zostaje pokonany, a ktokolwiek zadał mu najwięcej obrażeń wygrywa.

Slam Hockey

Możesz myśleć, że to jest jak Air Hockey, co z prostokątnym polem gry i krążkiem hokejowym, ale tak naprawdę nie jest. Zamiast tego uderzasz krążkiem i jeśli trafi on innych graczy, dostaniesz punkt. Możesz uderzyć krążkiem, podnieść go i rzucić. Dowiesz się, kiedy należy unikać krążka, ponieważ będzie on miał inny kolor wokół niego. Czasami koło ruletki obraca się, a na którym Kirby się zatrzyma, dostaniesz trzy punkty zamiast jednego za uderzenie w tego Kirby!

Ore Express

Ten ma temat wydobycia Old West. Ekran automatycznie przewija się i musisz zbierać rudy i wrzucać je do wagonu, gdy mijają punkty. Tylko upewnij się, że wagoniki są otwarte jako pierwsze. Istnieją różne kolorowe rudy, które są warte różnych punktów, a jeśli możesz je wrzucić do złotych wagonów, możesz zdobyć jeszcze więcej punktów! A kto ma najwięcej punktów na końcu, wygrywa.

Flagball

I ostatnia gra o tematyce sportowej z motywem siatkówki plażowej. Akcja jest oglądana w trybie przewijania 2-D, a po każdej stronie pola gry znajduje się piłka i dwie kolorowe flagi. Celem jest podnieść piłkę i rzucić ją, aby uderzyć swoją flagę. Kiedy to zrobisz, otrzymasz punkt. Kto pierwszy zdobędzie siedem punktów, wygrywa. Po chwili flagi zamieniają się w podwójne flagi, aby podwoić punkty, co pozwala na pewne szalone powroty. Ostatnią unikatową rzeczą jest to, że nie tylko możesz podnieść piłkę, ale możesz też chwycić flagi i nosić je również!

A to wszystkie gry! Dziękuję za przeczytanie i daj mi znać, co myślisz w sekcji komentarzy

Part Time UFO

OK, ostatnia rzecz związana z Laboratorium HAL, twórcami Kirby. Czy wiesz, że niedawno wydali swoją pierwszą grę mobilną w USA? Ja też nie, dopóki jeden z moich braci nie powiedział mi o tym! Wydawałoby się, że Nintendo je wypuściłoby lub powiedziało coś na ten temat, ponieważ HAL i Nintendo są tak blisko, ale HAL jest nadal niezależną firmą i prawdopodobnie jest tak, jak The Pokémon Company wydało wiele gier na komórkę na własną rękę, także. W każdym razie, nowa gra HAL nazywa się Part Time UFO. Wcielasz się w słodkie małe UFO o oczach, które ma pazur, i musisz chwytać za nie rzeczy i umieszczać je w innych miejscach, więc jest to jak gra zręcznościowa pazurów lub UFO Catchers, jak się je nazywa w Japonii. Każda misja ma postać pracy w niepełnym wymiarze godzin, więc musisz użyć umiejętności dźwigacza pazurów, aby załadować ciężarówkę, ustawić grupę cheerleaderek i wiele więcej. Nie pojawia się Kirby, chociaż postać UFO wygląda strasznie jak zdolność UFO Kirby’ego. Ale jest sekretny kamea i strój oparty na Qbby z serii 3DS eShop BoxBoy. Tylko “problem” z grą polega na tym, że kosztuje ona cztery dolary, ale biorąc pod uwagę, że jest to po prostu wartościowy posiłek w Wendy i nie musisz zajmować się reklamami ani zakupami w grze, nie jest tak źle. Wizualizacje przypominają mi Rhythm Heaven, a gra jest równie dziwna i ekscentryczna. Jest jeszcze bardziej kreatywny niż Kirby Battle Royale. Zalecam więc pobranie go, zwłaszcza jeśli lubisz wspierać HAL Labs. -Cary

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.