Cacao

Czy lubisz dżungle? Co myślisz o dżungli? Myślę, że byłbym katastrofą w dżungli. Pochodzę z łagodnego i niepozornego otoczenia hamburskiego przedmieścia, gdzie każde odchylenie od zachmurzenia i klimatu umiarkowanego powoduje zdumienie i zamieszanie wśród miejscowych, byłbym bezradny. Wygląda na to, że wszystko w dżungli chce cię zabić lub otruć. Wszystko jest ogromne. Drzewa są ogromne. Koty są masywne. Mrówki są ogromne.

Ale kiedy zobaczyłem Cacao, zobaczyłem bezpieczną dżunglę, w której mogłem się cieszyć, dżunglę wolną od roślin mięsożernych, szalejących burz i toksycznych żab. Tak, z radością powiem, że pierwszą rzeczą, która przyciągnęła mnie do gry, było to, jak wyglądała Carcassonne. Ma meeples. Ma kwadratowe kafelki, które kładziesz, gdy rozgrywasz patchworkowy świat. Jak łagodnie! Myślałem. Jak kojący. W dżungli nie byłoby żadnego dudnienia, po prostu … z kilkoma kaflami?

Podczas gdy Kakao to kolejna z tych gier, które polegają na wzbogacaniu się poprzez gromadzenie i handel zasobami, nie jest to kolejna z tych złożonych, beżowych rzeczy ze starym białym facetem, który wskazuje palcem na artretyzm na statek, urząd celny lub stos kukurydzy. i jest to od razu mniej duszne. Zamiast skrzyń z jedwabiu lub barek pełnych, nie wiem, wełna, Cacao to tak naprawdę tylko czekolada. Tak, są tam świątynie, kopalnie złota i woda, ale głównie chodzi o to, by uzyskać kakao, a następnie sprzedać kakao w szybki, przewiewny i kolorowy sposób, który może oznaczać, że gra trwa zaledwie dwadzieścia minut. Wygląda świeżo i jaśniej niż wiele z tych cięższych rzeczy w odcieniach sepii. To dobre pierwsze wrażenie. Poza tym w pudełku nie ma mrówek, więc to fantastyczne.

Dżungla kakaowa zaczyna się już od dwóch płytek, zawsze jest to twój pierwszy smak całego kakao, a drugi to pierwszy rynek, na którym możesz sprzedać to kakao. Ty i inni gracze zaczniecie rozwijać tę dżunglę, segment po segmencie, czerpiąc z własnych stosów płytek, dodając je do wzoru szachownicy i wypełniając wszelkie luki, które pozostały przy jeszcze większej liczbie kafelków dżungli. Jeśli w dzikiej przestrzeni dżungli jest jedna zasada, to nie może być żadnych luk. Prosty! Ładne i proste.

(W rzeczywistości jest jeszcze kilka reguł, takich jak zakaz palenia, a kafelki dżungli i kafelki graczy muszą się zawsze naprzemiennie układać w szachy, nigdy nie powinny się spotkać).

Każda z twoich płytek ma określony układ ikon meeplowych na krawędziach i układasz te płytki zgodnie z tym, co chcesz robić i ile chcesz. Ułóż krawędź z dwoma ikonami meepli obok kafelka z jednym kakao, a to oznacza, że ​​dwa razy zbierasz jeden kakao. Być może inna krawędź, z trzema meeple ikonami, spoczywa na rynku z wielkim złotem 2 na nim. Oznacza to, że możesz sprzedać trzy kawałki kakao za każde dwa złote. Po prostu, płytki dżungli są możliwościami, meeples, które ustawiłeś obok nich, ile razy możesz sobie pozwolić na te możliwości. Będziesz bardzo chciał się poddać, ponieważ największa kakaowa fortuna jest drogą do zwycięstwa. Nawet w dżungli liczy się pieniądze.

http://www.brugo.pl/
https://dogin.pl/
https://redsms.pl/
https://www.redsonia.pl/

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.