Dice Stars (gra planszowa)

W Dice Stars gracze wybierają kości ze wspólnej puli. Gracze rzucają kostką, a następnie wybierają zestawy kostek w puli, aby zdobyć punkty. Szybka, 20-minutowa gra zapewnia graczom interesujący wybór, aby złagodzić szczęście i zapewnić strategiczną grę, a jednocześnie zapewnia niektóre z najwyższych i najniższych poziomów w grze w kości.

Dice Stars
Wydawca: Wizkids
Wiek: 10+
Gracze: 1-4
Czas: 20 minut

Dice Stars składa się z 2 czarnych, 3 różowych, 4 niebieskich i 5 żółtych kości. Każda kostka ma gwiazdę zamiast strony numer 1. Gracze zaczynają swoją turę, biorąc od jednego do trzech kości z torby, tocząc je i dodając je do puli wspólnoty. (Jeśli pula jest pusta, muszą rzucić trzema kośćmi.) Po wyrzuceniu gracze wybierają zestaw kości z puli centralnej. Mogą wybrać jedną z następujących opcji.

Wybierz wszystkie ponumerowane kości jednego koloru. Dla każdej wybranej kości X jest dodawany do kolumny tego koloru na arkuszu wyników, a ostatnia “X” zastępowana jest sumą kości. Wykorzystane kostki są umieszczane w puli odrzuconych.
Wybierz wszystkie ponumerowane kości o jednej wartości. Dla każdej wybranej kości, X dodaje się do tego rzędu arkusza wyników, a ostatnie “X” zastępuje się sumą wybranych kości. Wykorzystane kostki są umieszczane w puli odrzuconych. Gracze mogą potrzebować wypełnić zieloną sekcję bonusową, które są traktowane tak samo jak białe odstępy, ale nie można ich wypełnić, wybierając kolor kości.
Wybierz wszystkie kości pokazujące gwiazdy. Dla każdej wybranej kości, jeden punkt gwiazdy jest przekreślany na arkuszu wyników.

Jeśli wybrano gwiazdy lub gracz wyjął ostatnią kostkę w torbie, następny gracz musi wziąć wszystkie odrzucone kości i (opcjonalnie) kości w środkowej puli i włożyć je z powrotem do torby z kostkami.

Jeśli graczowi uda się wypełnić ostatnie białe pole, gra kończy się po tym, jak wszyscy gracze mają taką samą liczbę zakrętów. Jeśli jeden z graczy rzuci się i odkryje, że nie ma już legalnego grania, musi nadal wybrać zestaw kości jak poprzednio, ale suma jest teraz zapisana w ich polu karnym. To także kończy grę, gdy wszyscy gracze mają taką samą liczbę zakrętów.

Na szczęście faza oceniania gry jest interesująca, ale niezbyt skomplikowana. Gracze sumują wszystkie liczby z rzędu (ignorując X), a następnie sprawdzają pola gwiazd w tym wierszu. Jeśli w tym wierszu nie wypełnią się gwiazdkami, ich wynik jest po prostu sumą dla tego wiersza. Jeśli uda im się wypełnić wszystkie pola gwiazd w tym rzędzie, ich wynik jest podwojony. Jeśli jednak tylko niektóre pola gwiazd są wypełnione w tym wierszu, wiersz ten otrzymuje zero punktów. Gracze dodają wszystkie swoje wyniki w rzędach i odejmują punkty karne, jeśli je mają. Najwyższa suma wygrywa grę!

Dostępna jest opcja gry solo. Gra jest taka jak poprzednio, ale gracze muszą sprawdzić pola (w lewym dolnym rogu arkusza wyników) za punkty pozostałe w puli kości na końcu każdej tury. Pozostawienie zarówno zagnieżdżonych jak i ponumerowanych kostek w puli zmusza graczy do podjęcia podwójnej kary (uniemożliwiając zbudowanie dużej liczby gwiazdek przed usunięciem ich z pola.) Doświadczenie solo było przyjemne, jednak gra traci część swojej wartości Wartość rozrywkowa, ponieważ niektóre z najlepszych części gry są wtedy, gdy gracze celebrują (lub lamentują) szczególnie dobre lub złe rolki.

Werdykt
Jako szybka gra, przenośna gra w kości, Dice Stars to zabawna gra. Posiadanie przez graczy zwykłej puli kostek pomaga złagodzić szczęście, chociaż nadal może odgrywać pewną rolę, zwłaszcza, że ​​nie ma możliwości ponownego rzucenia. Wspólna puli kości również przyciąga uwagę innych graczy. Chociaż nie ma nic oficjalnego do zrobienia na turnie innego gracza, gracze uważnie obserwują pulę, ponieważ wkrótce będą wybierać z puli. Sam wybór, czy rzucić jedną, dwiema, czy trzema kośćmi to kolejna decyzja w grze. Mam tendencję do rzucania trzema kostkami za każdym razem, aż do końca gry, w której chcę mieć pewność, że nie muszę wybierać zbyt wielu kości naraz. Gwiazdy również dodają trochę napięcia. Czy wypełniam niektóre z krótszych rzędów i wiem, że mogę podwoić swój wynik lub zaryzykować i przejść do dłuższego rzędu i spróbować podważyć większą liczbę punktów? Końcówka gry może stać się nieco niebezpieczna w przypadku wielu kości w puli, ponieważ gracz może zostać zmuszony do dodania jednej gwiazdy więcej, niż chcą, usuwając wynik z całego rzędu. Kolorowe kostki i karty wyników, proste instrukcje i przenośna konfiguracja gier sprawiają, że Dice Stars to dobra opcja do szybkiej gry w podróży.

Gra jest łatwa do zagrania dla dzieci poniżej 10 lat. Istota oceny jest dość łatwa do zrozumienia, nawet jeśli nie ma ona szczególnego strategicznego wyboru. Gra ma wystarczająco dużo dodatków matematycznych (i pomnażanie przez dwa), aby zapewnić trochę praktyki dla początkujących uczniów. Oczywiście rodzic szczególnie małego dziecka może po prostu dodać wszystkie wyniki na końcu gry. Jako rodzic konkurencyjnych chłopców doceniam brak bezpośredniej konkurencji. Jednakże, ponieważ nie ma bezpośredniego sposobu na penalizację innych graczy, tak więc niektórzy mogą poczuć, że to zmusza grę do pewnego samotnego doświadczenia. W obecnej formie stanowi świetną grę dla rodzin. Jest dostępny dla młodszych graczy, ale także zapewnia ważne decyzje dla starszych graczy.

http://www.angelofdeath.pl/

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.