Disney Art Academy (3DS)

Przez prawie sto lat Disney był synonimem animacji artystycznej i kreskówek, a teraz nawiązali współpracę z Nintendo, by stworzyć nową grę Art Academy. Nintendo uczyło lekcji sztuki swoją franczyzą Akademii Sztuki na wielu konsolach, obejmujących DS, 3DS, a nawet Wii U. Więc wydaje się naturalne, że mają zajęcia z postaciami ze postaciami Disneya na 3DS. Żałuję, że ta seria nie zyska większego uznania, a może teraz ze znaną licencją Disneya, może to po prostu zrobić.

Po graniu w Disney Art Academy jest jasne, że ta gra została stworzona z myślą o dzieciach. Nawet bardziej niż Akademia Pokémon Art. Narzędzia graficzne, których będziesz używać do rysowania i kolorowania na ekranie dotykowym, są bardziej znane młodszym graczom, np. Ołówkom, markerom, pędzelkom i pastelom. W trybie Free Paint, gdzie możesz narysować zestaw postaci Disneya i PIXAR bez lekcji, możesz nawet użyć magicznej różdżki, aby narysować wzory, takie jak błyszczy, bąbelki, liście i wiele innych. To może nie być tak realistyczne, ale jest zabawne!

Lekcje również zaczynają się nieco bardziej podstawowe i łatwiejsze, co jest idealne dla dzieci. W rzeczywistości większość tego, co robisz w pierwszej połowie gry, to kolor i śledzenie istniejących obrazów, aw trybie Free Paint zawsze masz możliwość rysowania istniejącej nakładki. Niektórzy mogą krytykować to, mówiąc, że to nic więcej niż ponad-gloryfikowana kolorowanka. Ale dawno temu brałem kiedyś klasę rysowania od byłego animatora Disneya (więcej o tym później), a on powiedział, że śledzenie to dobry sposób na nauczenie się rysować. A kolorystyka może być bardzo terapeutyczna, nawet dla dorosłych (dlatego teraz popularne są teraz kolorowanki dla dorosłych).

Każda lekcja w grze zawiera postać Disneya lub PIXARa oraz podstawową koncepcję sztuki. Nauczysz się rysować mimikę za pomocą Sadness from Inside Out i Olaf from Frozen. Odkryj, jak odcieńić znaki i dlaczego kształt i objętość są ważne, rysując postaci Kubusia Puchatka. Dowiedz się o znaczeniu symetrii i profili, rysując księżniczki Disneya. Później na bardziej zaawansowanych zajęciach poznasz nawet teorię koloru, jak rysować zwierzęta i ludzi, a także tworzyć postacie dwu- i trójwymiarowe.

Naprawdę jedyną rzeczą, o której mogę pomyśleć, że ta gra mogłaby się poprawić, było lepsze wykorzystanie licencji. Na przykład, zamiast ogólnej muzyki w tle, którą odtwarzają podczas rysowania, mogli wykorzystać muzykę z różnych filmów Disneya. Ale poza tym jest to kolejna dobra gra w składzie Akademii Sztuki. Podczas gdy ta konkretna gra z serii Akademii sztuki jest skierowana do dzieci, myślę, że dorośli, którzy interesują się sztuką Disneya, również będą się tym cieszyć. To smutne, że Disney Interactive zamknął swoje drzwi (więc nie ma już Disney Infinity), ale może da to innym firmom, takim jak Nintendo, możliwość tworzenia wspaniałych gier na licencji Disneya, takich jak ta.

Chociaż Akademia Disneya jest nastawiona na dzieci, umiejętność czytania jest wciąż niezbędna, ponieważ wszystko jest oparte na tekście. Ta gra jest z pewnością edukacyjna, a dzieci pokochają rysowanie znajomych postaci. Gra zwiększa także pewność siebie i wyobrażam sobie, że dzieci biorą te lekcje myśląc: “Mogę to zrobić! Mogę rysować! “Akademia Sztuki Disneya ma ocenę E dla wszystkich.

Zwykle, kiedy recenzuję te gry Akademii Sztuki, dedykuję recenzję jednej osobie: mojej babci. Ale tym razem dedykuję tę recenzję dwóm osobom. Jedna to oczywiście moja babcia. Kiedy żyła, lubiła rysować i malować. Zdobywała wiele lokalnych nagród, a nawet malowała mural w swoim kościele. Później uczyła dzieci sztuki w mieście, a nawet dawała darmowe lekcje dla nas, wnuków! Jakąkolwiek zdolność artystyczną mam, jestem pewien, że dostałem od niej. Szkoda, że ​​nie mogłem jej pokazać tej jednej z tych gier Akademii Sztuk Pięknych, zanim odeszła. Kiedy gram w te gry, zawsze będę o niej myślał.

Inną osobą, dla której chciałbym poświęcić tę recenzję, jest były animator Disneya. Zrobiłem kiedyś lekcję jako dziecko. Kiedy byłem młody, pomyślałem, że fajnie będzie rysować i robić bajki w Disney. Jako nierealistyczny i wzniosły cel, moi rodzice nadal mnie wspierali, a moja mama zapisała mnie pewnego lata na zajęcia z kreskówki. Odbyło się ono w college’u społecznościowym i chociaż byłem zbyt młody, by wziąć udział w zajęciach, nauczyciel nadal pozwalał mi uczestniczyć. Nazywał się William “Tex” Henson i dawniej pracował w Disney. W Disney pomógł stworzyć Chip N Dale, co jest fajne, ponieważ są to moje ulubione postacie Disneya. Cieszyłem się, że w Disney Art Academy są nawet lekcje i sesje Free Paint z duetem chipmunk.

Po pracy w Disney, Tex kontynuował pracę w Fleicher Studios lub w Famous Studios, jak to później nazwano. Chciał zrobić kreskówki Popeye, ale odkąd pracował w Disney i był typograficzny jako “słodki” animator, kazali mu zrobić kreskówki Kacpera Przyjazny Duch zamiast. Następnie pracował w Jay Ward Studios tworząc kreskówkę Rocky and Bullwinkle. Powiedział, że to jego ulubione miejsce do pracy. Potem robił animacje do reklam telewizyjnych, takich jak wczesne reklamy Trix Rabbit. Potem wrócił do Teksasu, aby uczyć.

Naprawdę nie nauczyłem się wiele umiejętności rysowania z jego klasy, którą wziąłem, jako że głównie grzechotał o dobrych dniach (był całkiem stary). Ale zawsze było jedno, co zawsze mówił przed każdą klasą, którą dziś jeszcze pamiętam. Zawsze powtarzał: “Wracając do tego dnia, najpierw byliśmy gawędziarzami, a animatorzy drugim.” Mimo że nigdy nie zostałem animatorem Disneya, wciąż jestem rodzajem gawędziarza, pisząc wiele recenzji gier i innych artykułów. Żałuję, że nie mogłem dotrzymać mu kroku bardziej niż ja, ponieważ on także odszedł. Lekcja tutaj polega na tym, aby uczyć się jak najwięcej od starszych pokoleń, bo za nimi tęsknisz, kiedy ich nie ma! Mam nadzieję, że on i moja babcia mogą oglądać, jak gram w gry Art Academy, gdy są w niebie!

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.