Disney – kolekcja gier

Ostatnio przejrzałem The Disney Afternoon Collection. Jest to kompilacja tytułów NES firmy Capcom, które powstały w oparciu o pokazy w The Disney Afternoon, blok kreskówek Disneya, które pojawiły się w późnych latach 80-tych i wczesnych 90-tych. Naprawdę kochałem oglądać The Disney Afternoon jako dziecko, a także bardzo lubiłem gry NES. W rzeczywistości wiele gier z tej kolekcji jest dla mnie bardziej pamiętnych niż tytuły takie jak Mario! Mogli to nazwać Kolekcją Dzieci Cary’ego! Pomyślałem więc, że zagłębię się w szczegóły i podzielę się wspomnieniami o każdej z gier NES w tej kolekcji oraz o kreskówkach, na których się opierają.

Jeśli przeprowadzisz wyszukiwanie w Popołudniu Disneya, znajdziesz wiele osób, które będą się nad tym zastanawiać w taki sam sposób jak ja. To był blok Disneya stworzony dla kreskówek telewizyjnych, które wyemitowano po szkole w ciągu tygodnia. Ale te kreskówki były wyjątkowe. Były znacznie lepszej jakości niż to, co było w telewizji dla dzieci w tamtym czasie. Mieli także ponadczasowy nastrój i utrzymali się dobrze nawet do dnia dzisiejszego. Innym powodem, dla którego uważam, że tak wielu ludzi w moim wieku znajduje te wyjątkowe kreskówki, jest to, że byli świetnym sposobem na odpoczynek po ciężkim dniu w szkole. Jako dorośli, myślę, że zapominamy, jak stresująca może być szkoła. Przynajmniej kiedy byłem dzieckiem, uważałem szkołę za bardziej stresującą niż większość moich obecnych prac jako dorosły! Oczywiście, może to oznacza, że ​​moja praca jest teraz łatwa (nie do końca), a może lepiej radzę sobie ze stresem niż ja jako dziecko. Wiem tylko, że bardzo lubiłem The Disney Afternoon jako dziecko. Nawet kupiłam komiksy oparte na tych programach i nigdy wcześniej nie wpadłam na komiksy. W każdym razie, oto moje wspomnienia z kreskówek i gier opartych na tej wspaniałej popołudniowej kreskówce.

DuckTales

Nienawidzę tego, że Capcom wprowadza na rynek Disney Afternoon Collection z “dzieciakami Hey 90”, ponieważ połowa kreskówek w ich kolekcji pojawiła się w latach 80-tych. Poza tym nie chcę być oznaczony jako dziecko lat 90-tych. Nie ma powodu, poza tym, że muzyka z lat 90-tych jest do niczego. Trzeba przyznać, że lata 90. miały wiele świetnych kreskówek i gier wideo, więc nie mam nic przeciwko latom 90. W latach 80-tych byłem po prostu obserwatorem kreskówek. W każdym razie, DuckTales kreskówka pojawiła się w dobrym punkcie mojego życia jako fan kreskówek. Przed DuckTales większość kreskówek z lat 80. było zaledwie 30-minutowymi reklamami dla linii zabawek i wszystkie nie były tak dobre. Pewnie dostałem Transformersa na kilka lat jako dziecko, ale nie trwało długo, gdy miałem tego dość i rzeczywiście przestałem oglądać kreskówki przez jakiś czas, jeśli możesz w to uwierzyć.

Kiedy DuckTales był po raz pierwszy reklamowany w telewizji, wciąż nie planowałem tego oglądać. Mieli zrobić premierę tego w niedzielne popołudnie z kilkoma epizodami w historii. Ale na szczęście, w tę niedzielę zamierzali pokazać nową kreskówkę, bardzo się rozchorowałem i nie mogłem wstać z łóżka. Moja mama przetoczyła telewizor do mojego pokoju i oglądałem DuckTales. Byłam zszokowana. Oto komiks, który nie tylko dobrze wyglądał i miał ciekawą historię, ale także nie był oparty na zabawce! Od tego czasu oglądałem DuckTales codziennie po szkole przez kilka lat. To było szkodliwe w rozpalaniu mojego zainteresowania kreskówkami. Był to także jeden z niewielu przypadków, w których przez jakiś czas wpadałem w komiksy, ponieważ Disney opublikował komiksy na podstawie ich popołudniowych występów Disneya. Właśnie tutaj dowiedziałem się, że DuckTales był oparty na starych komiksach Uncle Scrooge z lat czterdziestych i pięćdziesiątych.

Kreskowca DuckTales był bardzo udany dla Disney. W rzeczywistości tego lata tworzą nowe kreskówki z serii DuckTales. Nie mogę się doczekać ich oglądania, ale jestem też trochę sceptyczny. Głównie dlatego, że od podglądu nowy styl animacji wygląda jak bzdura. Ale to pewnie dlatego, że był animowany we Flashu, a większość animacji Flash wygląda jak bzdura. Chciałbym, żeby wyglądało bardziej jak stare kreskówki z DuckTales, ponieważ wyglądały TAK dobrze, ale to prawdopodobnie dlatego, że były animowane za granicą przez niedozwolonych karykaturzystów. Ciekawostką jest to, że nowe DuckTales będą miały w sobie więcej Kaczora Donalda. Był w komiksie wuja Scrooge’a, ale w przypadku starej kreskówki DuckTales, zastąpił on swoją rolę Launchpad McQuack. Ale Launchpad jest również w nowych DuckTales, więc będzie ciekawie zobaczyć, jak to robią.

W każdym razie, jeśli chodzi o grę DuckTales NES, nie pamiętam, jak ją zdobyłem, ale byłem jej właścicielem. Większość gier NES właśnie wtedy wypożyczyłem, ale był to jeden z niewielu, które posiadałem. Wciąż to mam. Bardzo mi się podobało i świetnie to grałem. I nie jestem jedyny. Według The Afternoon Collection Disney sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy, co jest całkiem dobre dla gry NES trzeciej generacji. To było tak popularne, że kilka lat temu stworzyli remastered wersję DuckTales. Uwielbiam tę grę, nawet ją przeglądam. Gdyby nie Animal Crossing: New Leaf wychodzi w tym samym roku, DuckTales Remastered prawdopodobnie byłaby moją grą Y

DuckTales 2

Do czasu, gdy DuckTales 2 wyszedł, byłem już bardziej zainteresowany grami SNES. Jako dziecko nie mogłem pozwolić sobie na nadążanie za grami z DWÓCH różnych systemów, więc było wiele dobrych gier NES, których przegapiłem późno w cyklu życia tego systemu. A nawet wtedy było dla mnie oczywiste, że Capcom po prostu próbuje pozbyć się gry, zanim skończy się ich licencja. Ale nawet jeśli tak było, gra jest nadal całkiem dobra. Po prostu nie tak niezapomniany jak pierwszy. Podoba mi się, jak laska Scrooge ma więcej zastosowań, na przykład do ciągnięcia przedmiotów i związywania innych. Słyszałem, że DuckTales 2 jest trudny do znalezienia, ale fajne jest to, że gdzieś go mam. Około 15 lat temu kupiłem go przed kolekcjonowaniem klasycznych gier, które były na tyle popularne, że podniosły ceny do śmiesznych kwot. Szkoda, że ​​nie zabrałbym tej kopii Chip N Dale Rescue Rangers 2, którą mieli!

Chip N Dale Rescue Rangers

DuckTales odniósł taki sukces, że kolejny koncert pojawił się dwa lata później w 1989 roku. Muszę powiedzieć, że z wszystkich kreskówek Disney Afternoon Chip N Dale Rescue Rangers jest moim ulubionym. Prawdą jest, że DuckTales jest naprawdę lepszym show, zarówno pod względem pisania, jak i animacji. Ale Rescue Rangers to dla mnie tylko komiksowy komfort. Za każdym razem, gdy to oglądam, muszę się uśmiechnąć. Chip N Dale zawsze był moim ulubionym bohaterem Disneya. Nawet gdy byłem małym dzieckiem i wypożyczałem kasety z filmami animowanymi, moją ulubioną kolekcją filmów Disney Chip N Dale.

Innym powodem, dla którego Chip N Dale są moimi ulubionymi bohaterami Disneya, jest fakt, że kiedy byłem dzieckiem, wziąłem udział w zajęciach z kreskówki z byłego animatora Disneya, a on pomógł w stworzeniu Chip N Dale! Nazywał się William “Tex” Henson, a także pracował w Fleischer Studios przy kreskówkach Casper, robił wczesne reklamy telewizyjne, takie jak Trix Rabbit, ale jego ulubionym miejscem pracy było stworzenie kreskówek Rocky & Bullwinkle. Po tym wszystkim, że przeniósł się z powrotem do swojego rodzinnego miasta w Teksasie, aby zostać nauczycielem, a także uczył zabawnych zajęć letnich w college’u społecznościowym i tam go poznałem.

Mniej więcej w tym czasie oglądałem takie występy jak DuckTales i Rescue Rangers, ale myślałem, że fajnie będzie wyrosnąć na rysownika. Jestem pewien, że moi rodzice chcieli mnie z tego wyciągnąć, ponieważ nie ma pieniędzy w tej dziedzinie i ciężko jest się z tym pogodzić, jeśli nie mieszkasz w Kalifornii czy coś takiego. Ale jak wszyscy kochający rodzice, moja wspierała mnie i znalazła dla mnie zajęcia, które bym wzięła na jedno lato i była to klasa Texa Hensona. Byłem zbyt młody, by wziąć udział w zajęciach, ale Tex Henson powiedział, że i tak mogę. Oczywiście nie nauczyłem się wiele umiejętności rysowania z jego klasy, ponieważ wszystko, co robił, to siedzieć na swoim stołku i mówić o “starych dobrych czasach” animacji (był dość stary). Ale jest coś, co dostałem od jego klasy. Zawsze mawiał: “Animatorzy są najpierw gawędziarzami, a animatorzy drugimi”. Cóż, piszę recenzje gier i inne artykuły w gazetach i na stronach internetowych od ponad 20 lat, więc przynajmniej dobrze zrobiłem w części opowiadania historii , w pewien sposób. Przynajmniej moje marzenia o byciu recenzentem grają o wiele lepiej niż moje marzenia o byciu rysownikiem, mniej więcej.

Gra Chip N Dale Rescue Rangers NES pojawiła się tego samego lata, kiedy brałem udział w zajęciach z rysowania. W rzeczywistości był to prezent urodzinowy od mojej mamy, a ona musiała nawet zamówić go z katalogu, aby dostać go na czas. Dostałem go ostatniego dnia, kiedy brałem tę klasę, i przyjąłem ją, żeby Tex Henson podpisał pudełko. Nie sądzę, że był zbyt szczęśliwy z tego powodu, ponieważ nie wydawał się zbytnio podekscytowany faktem, że jego twórczość w Disney’u nosi teraz ubrania i rozwiązuje zbrodnie. Ale myślę, że przekonałem go, że nowe przedstawienie sprawiło, że dzisiejsze dzieci są szczęśliwe, a on niechętnie podpisał pudełko NES, które mam do dziś.

W każdym razie, mam więcej do powiedzenia na temat Texa Hensona na tym blogu, ale podobnie jak w grze DuckTales NES, grałem także w grę Rescue Rangers. Fajnie było grać w kooperacji dwóch graczy z przyjaciółmi. Grałem tak dużo, że kiedy ponownie znalazłem się w kolekcji, udało mi się pokonać to bardzo szybko! I tak jak powiedziałem, Rescue Rangers jest moją ulubioną kreskówką Disney Afternoon. Mógłbym prawdopodobnie napisać cały blog o moich ulubionych odcinkach. Jeśli chcesz przeczytać taki blog, daj mi znać w sekcji komentarzy!

Chip N Dale Rescue Rangers 2

Podobnie jak DuckTales 2, wyszedł po WAY po pierwszym. Kolekcja mówi, że ukazała się w 1994 roku. Do tego czasu cieszył mnie FF3 na moim SNESu, więc nie muszę dodawać, że nigdy nie posiadałem tego ani nie grałem. I nazywam siebie fanem Rescue Rangers. Słyszałem, że ten jest NAPRAWDĘ rzadki teraz i chciałbym, bym go odebrał, gdybym DuckTales 2 był dość tani. Znowu, nawet w tamtych czasach wydawało się, że Capcom próbuje po prostu wygrać grę, aby zarobić na niej, zanim NES znikną, ale przynajmniej gra jest nadal całkiem dobra. Jest podobnie z pierwszej gry. Grafika jest trochę wzruszona, a szefowie są bardziej zróżnicowani i trudni, ale to wszystko. Jednak pierwsza gra jest jeszcze bardziej niezapomniana.

TaleSpin

Ze wszystkich kreskówek z popołudnia Disneya, myślę, że TaleSpin miał najdziwniejsze założenie. Zagrał postacie z książki Dżungla, ale w różnych rolach, a nie w ich zwyczajowej scenerii. Baloo, niedźwiedź, był teraz wyluzowanym pilotem asa. Jego przyjaciel, Louie, miał restaurację i bar tuż za miastem, a Shere Khan był bezwzględnym biznesmenem i dyrektorem generalnym. Było też sporo innych nowych postaci. A otoczenie było południowoamerykańskim miastem portowym, osadzonym w latach 1920-1940 po drugiej wojnie światowej! To było szalone, ale działało bardzo dobrze. A ponieważ Rescue Rangers miał na celu młodszą publiczność niż DuckTales, TaleSpin był wyraźnie skierowany do starszej publiczności, ponieważ miał nieco więcej przemocy i zajmował się kolejnymi tematami seriali (no, nie zbyt poważne, ale wiesz). Tak więc możliwości były nieograniczone w przypadku gry wideo TaleSpin. Co więc Capcom miał wspólnego? 2-D strzelanka sidescrolling.

Pamiętam dzień, w którym grałem w TaleSpin na NES. Capcom jeździł po centrum handlowym, gdzie pokazywał swoje nowe gry Disney, więc to było trochę jak stoisko mini E3. Chciałem iść tak źle, ale dzień w pobliskim centrum handlowym był dla mnie bardzo pracowity. Ale cudownie, jakoś udało mi się wyjść. Byłem tak podekscytowany, że mogłem zagrać w nową grę Capcom Disney, ale ostatecznie byłem bardzo rozczarowany. Możesz odwrócić swój samolot do tyłu, aby zmienić przewijanie i strzelać za sobą, ale to było takie niezręczne. Było to także o wiele trudniejsze niż inne gry Disneya, a Baloo latający na pokładzie samolotu Sea Duck, który był mniejszy od jego głowy, wyglądał po prostu głupio. Więc zdecydowałem, że nie kupię go mimo wszystko.

Dzień, w którym grałem w tę grę, był dla mnie także wielkim dniem w inny sposób. Po tym, jak poszliśmy do centrum handlowego, poszliśmy na targ handlowy w Teksasie, zwany Canton Trade Days (być może słyszeliście o tym). Tego dnia pojechaliśmy, kupiłem Super Nintendo tam dwa tygodnie przed tym, jak to naprawdę miało wyjść, i dostałem to także taniej! To było przed oficjalnymi datami wydania gier i konsol. A potem tego wieczoru miałem konkurs na orkiestrę marszową. Nie wiem, jak mogłem to wszystko zrobić w jeden dzień! Więc tak, nie dostałem TaleSpin na NES. Ale po prostu dostałem SNES, więc gdybym musiał wybrać zagrać niezręczną strzelankę z postaciami TaleSpin na NES, lub prawie idealną wersję Eskadry U.N na SNES, możesz zgadnąć, co bym wybrał.

Darkwing Duck

Pierwotnie miał to być spin-off DuckTales na podstawie odcinka, w którym Launchpad był szpiegiem. Ale zmienili głównego bohatera i sprawili, że Launchpad był pomocnikiem i urodził się Darkwing Duck. Jeśli oglądasz program jako spinowy DuckTales, to nie jest aż tak dobrze. Ale jeśli oglądasz serial jako parodię superbohatera, to jest genialny. To jest trochę więcej slapsticku niż DuckTales. Przełożyło się to również na komiksy, a jako dziecko miałem kilka. Wydaje mi się, że są jeszcze nowe komiksy Darkwing Duck. Chciałbym je zdobyć. Opowieści z nowych komiksów są trochę bardziej poważne niż te z kreskówek. Jak ta jedna historia z Quackjack … wow! Po tym jak Disney ponownie uruchomi DuckTales, słyszę, że zamierzają wydać nową kreskówkę Darkwing w 2018 roku!

Nadal utrzymywałem kontakt z Texem Hensonem, kiedy wyszedł z niego rysunek z kreskówki Darkwing Duck. W rzeczywistości przysłał mi nawet pocztówkę, którą musiał kupić w sklepie Disneya, w którym była kaczka ciemnobeżowa. Napisał na niej, że ludzie z branży animacji nazywają to “Disney Czy Daffy” z powodu osobowości Darkwinga, a jego kostium był bardzo podobny do tego, który Daffy nosił w krótkim zwiastunie Looney Tunes, “The Scarlet Pumpernickel.” Nadal mam tę pocztówkę wysłał mnie. Niestety, bez poczty elektronicznej i telefonów komórkowych coraz trudniej było utrzymywać kontakt z Texem Hensonem, gdy poszedłem do szkoły średniej i wyjechałem na studia. Dowiedziałem się, że jeszcze żył, kiedy ukończyłem szkołę, ale gdy się tego nauczyłem, już umarł. Lekcja polega na tym, aby spędzić tyle samo czasu ze starszymi osobami w twoim życiu, ponieważ będziesz tęsknił za nimi, gdy przeminą.

Wiesz, co jest dziwne, że nigdy nie posiadałem gry Darkwing Duck NES, ale mam w niej żywe wspomnienia. Nie sądzę, żebym to wypożyczył, ponieważ już miałem SNES (człowiek, czy gra SNES Darkwing nie byłaby fajna?). Gra tak dużo jak Mega Man, z tym, że nie podoba mi się, jak nie możesz biegać i strzelać w tym samym czasie. Również wspinaczka i zwisanie z półek była nieco niezręczna, a niektórzy z późniejszych bossów byli denerwujący! Ale poza tym była to całkiem dobra gra na NES.

“Upadek” popołudnia Disney’a

Więc po Darkwing Duck następną kreskówką popołudnia Disneya była Goof Troop. I nienawidziłem tej kreskówki. A co do tego, co nastąpiło, po prostu zszedł z tego stromo. Aladdin był chybił trafił i wydaje mi się, że Gargoyles był całkiem niezły, ale nie podobały mi się żadne inne rysunki. Mniej więcej w tym czasie dział animacji WB kopał tyłek Animaniacs i Batman: The Animated Series, więc moja uwaga została im zwrócona.

Capcom zrobił grę Goof Troop na Super Nintendo, a podczas gdy kreskówka była okropna, gra Goof Troop była całkiem niezła, o czym dowiedziałem się dużo później. Jest to gra typu puzzler z trybem kooperacji, w której grasz jako Goofy i jego syn. W rzeczywistości gra bardzo podobnie do Zelda. W rzeczywistości usłyszałem, że zespół, który stworzył Goof Troop, zaczął tworzyć niektóre z tytułów Capcom Zelda, takich jak seria Oracle, Minish Cap i niektóre wpisy z Four Swords. Capcom wykonał również grę Bonkers na SNES, ale nigdy nie grałem w nią, a ta kreskówka była również okropna. Myślę, że jedyną inną grą, jaką życzyłem sobie w The Afternoon Collection, była Little Nemo: The Dream Master, ale mogę zrozumieć, dlaczego jej tam nie ma, ponieważ nie ma ona nic wspólnego z Disneyem. Po prostu to lubiłem.

Wiesz co jest ciekawe, że kiedy po raz pierwszy zacząłem oglądać kreskówki w popołudniu Disneya, moi rówieśnicy uważali się za “zbyt fajnych” lub “za starych”, żeby oglądać bajki i wyśmiewać każdego, kto to zrobił. Więc nie rozmawiałem o tym w szkole. Ale myślę, że wiele innych dzieci prawdopodobnie potajemnie obserwowało ich w domu. Kilka lat później, gdy kreskówki takie jak Batman: The Animated Series były w telewizji, fajnie było znowu oglądać kreskówki i mogłem nosić koszulkę z animaniacs z dumą. To niesamowite, jak kilka lat może zmienić dzieci. Ale niewiele się zmieniłem. Wciąż gram w gry wideo, dla których prawdopodobnie jestem za stary, jak Kirby. Ale nie obchodzi mnie to, robię to, co lubię.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.