Dragon Ball Z: Extreme Butoden (3DS)

W samym środku Tygodnia Toon, a my przyjrzymy się grze opartej na jednej z najpopularniejszych japońskich kreskówek anime wszechczasów: Dragon Ball Z! Najnowsza gra oparta na popularnej animowanej serii Extreme Butoden jest już dostępna na 3DS od Namco Bandai! Jest to 2-D, jeden na jeden zawodnik z Arc System Works, twórcy innych świetnych bojowników 2D, takich jak BlazBlue i Guilty Gear!

Podobnie jak inne myśliwce 2D, użyjesz ciosów, kopnięć i specjalnych ataków, takich jak kule ognia i wiązki, aby zmniejszyć energię przeciwnika. Używaj kombinacji przycisków i joysticków, aby wykonywać specjalne ruchy, ale udało im się zachować rzeczy całkiem proste, co jest w porządku, ponieważ nie jestem najlepszy w grach walki. Wybieraj spośród takich postaci jak Goku i Vegeta, a także ich formularze Super Saiyan oraz inne postacie, takie jak Gohan, Android 18 i wiele, wiele więcej! Możesz także odblokować i używać znaków pomocniczych. Są to drobne postacie, które mogą wpaść na chwilę, by odwrócić uwagę drugiego gracza, zdobyć kilka trafień lub wzmocnić swoją postać. Niektóre z postaci z Assist obejmują Bulma, Chi-Chi i Oolong, a także moje dwie ulubione postaci z Dragon Ball: Puar i Turtle! Możesz przełączać postacie i aktywować asystę za pomocą ekranu dotykowego, ale uważaj, ponieważ możesz tam zmieścić tylko określoną liczbę myśliwców i asyst, i musisz poczekać, aż ładują się z powrotem po ich użyciu.

Istnieje kilka trybów gry. W Z St Story przejdziesz przez główne sagi Dragon Ball Z i pokonasz wszystkich rywali Goku we wszystkich łukach fabularnych. To świetnie, jeśli nie znasz historii DBZ, ale nie chcesz siedzieć w kreskówce, w której spędzają większość czasu na treningu i samodzielnym zasilaniu się. Gdy pokonasz Z Story, odblokujesz kilka innych trybów, w tym szansę na grę jako inne postacie w Z Story i zobaczenie ich strony.

Jednym z innych trybów odblokowywanych po pokonaniu Z Story jest tryb przygodowy. Tutaj napotkasz zupełnie nową historię, w której ciemny smok miesza czas i przestrzeń, a Goku i przyjaciele muszą ponownie pokonać wszystkich starych wrogów! Będziesz podróżować po mapach na 8 obszarach, pokonując przeciwników po drodze. Jeśli spełniasz określone wymagania, możesz nawet zarobić pieniądze lub odblokować jedną z wielu postaci z asystą. Jedynym problemem jest to, że musisz wykonać pewne kombinacje i uzyskać dobrą pozycję, więc czasami może to być trudne.

Po pokonaniu trybu Adventure odblokujesz turniej Extreme World, w którym możesz rywalizować w super trudnych bitwach. Możesz także przejść w trybie Versus z odblokowanymi postaciami, a nawet walczyć online! Istnieje również tryb misji, w którym można wymieniać się kartami za pomocą StreetPass, a także przeglądać grafiki i biografie w galerii.

Nie trzeba dodawać, że ta gra DBZ zawiera dużo treści! Jedynym problemem, który miałem z tą grą, jest to, że musisz przejść przez tryby, aby odblokować większość z nich, a to może trochę potrwać. Dodatkowo trudno było odblokować niektóre postacie z Assist. Na szczęście możesz ustawić ogólny poziom trudności, więc jeśli nie jesteś dobry w grach walki (takich jak ja), nie będziesz miał problemów z grą przynajmniej. Fani Dragon Ball Z i ludzie, którzy lubią myśliwce 2-D (nie ma tylu myśliwców 2D na 3DS, czyż nie?) Powinien zdecydowanie popatrzeć na to.

Dragon Ball Z: Extreme Butoden został oceniony jako T dla nastolatka z deskryptorem Cartoon Violence ESRB. Jest to gra walki, więc chodzi o uderzenie i kopanie przeciwnika, a także strącenie go kulami ognia i laserami. Ale jeśli dobrze się czujesz, gdy twoje dzieci oglądają kreskówkę, będą również w porządku w tej grze. Jednak umiejętność czytania jest potrzebna dla całego tekstu.

Nasi partnerzy:

https://staryswiat.com.pl/
https://redsms.pl/
https://www.redsonia.pl/

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.