DropMix (zabawka elektroniczna)

DropMix czyni grę z roli DJ. Gracze umieszczają karty utworów muzycznych w slotach na planszy, łącząc ich dźwięki, tworząc nowe remiksy. Gracze rywalizują lub współpracują podczas grania w pasujące gry, aby tworzyć nowe miksy dźwiękowe. Podczas gdy gra nie ma wiele głębi, zabawa w systemie polega na rozrzucaniu różnych kombinacji dostępnych utworów. Jako gra, DropMix jest taki sobie, ale dla fanów muzyki może być zabawną i interesującą zabawką.

Podstawowa gra DropMix składa się z platformy czytnika kart z pięcioma kolorowymi gniazdami oraz 60 różnych kart miksowania dźwięku, które są podzielone na cztery tematy: Pop, Rock, Hip-Hop i Dance / Electronic. Gracze muszą pobrać aplikację DropMix, a następnie zsynchronizować (przez Bluetooth) swoje telefony (lub tablety) z platformą. Platforma ma poręczny schowek na telefon lub tablet, dzięki czemu można go oglądać podczas gry. Gdy karta zostanie umieszczona w jednym z pięciu gniazd, układ NFC znajdujący się na karcie zostanie odczytany przez kartę i uruchomi aplikację, aby rozpocząć odtwarzanie tej konkretnej ścieżki. Automaty na planszy i karty mają kolor, który w przybliżeniu odpowiada konkretnemu typowi toru. Żółte to główne melodie (zazwyczaj wokal), niebieskie to instrumenty perkusyjne, zielone to harmonie, a czerwone kartki to melodie. Niektóre karty są dzikie (zmieniają się w zależności od gniazda), a inne karty są białe (które dodają efekty specjalne). Platforma wykonuje zaskakująco dobrą robotę, szybko czytając karty, nawet jeśli karty są ułożone 10 głębiej (tylko górna karta będzie zmieszać z utworem).

“Gra” ma trzy tryby rozgrywki. Pierwszym z nich jest freeform, w którym można łączyć ze sobą karty, aby stworzyć własny ulubiony beat. W tym trybie kolory slotów na platformie nie mają znaczenia i możesz dodać dowolną ścieżkę karty, którą chcesz. Na ekranie aplikacji można nawet zmienić klucz lub tempo utworu.

Konkurencyjne i oparte na współpracy tryby gry wykorzystują kolory związane z każdym slotem na platformie. Gracze zaczynają od talii kart i dobierają małą garść, aby rozpocząć. Po rozpoczęciu gry poprosi graczy o umieszczenie określonego rodzaju (koloru) karty na polu gry, zdobywając punkty za to, jak szybko jesteś w stanie odpowiedzieć, i tracąc punkty, jeśli jesteś zbyt wolny lub popełnisz błąd w lokalizacji lub intensywności poziom. Każde gniazdo na planszy ma jeden lub dwa kolory, a karty muszą być zawsze odtwarzane na pasku o odpowiednim kolorze. Oprócz koloru, każda karta ma wartość intensywności (od 1 do 3, symbolizowaną przez paski w lewym górnym rogu karty), a karty można grać tylko na karcie o tej samej lub niższej intensywności (tablica może czytać układa wiele kart.) Aby nie dopuścić do gromadzenia się kart w czasie, gracze czasami będą grali z kartami (wszystkie karty o określonej intensywności, na przykład), które usuwają nowe miejsca na planszy.

W trybie współpracy wszyscy gracze próbują odpowiedzieć na polecenia z gry, zdobywając punkty za szybkie i dokładne umieszczenie wymaganych kart. Tryb rywalizacji polega na tym, że gracze lub drużyny naprzemiennie umieszczają karty, aby zdobyć punkty. Gracz może zagrywać karty lub próbować usunąć karty przeciwnika (powodując, że tracą punkty). Zwycięży pierwszy gracz lub drużyna do 21 punktów.

Jak można się spodziewać po grze opartej na muzyce, można się spodziewać ekspansji. Listy odtwarzania Dostępne są pakiety 16 kart, które zawierają karty wzdłuż ogólnego motywu (Pop, Rock, itp.), A następnie Discover Packs z 5 kart (wydanych w zestawach po 6 paczek, w sumie 30 kart w zestawie) zawierają trochę kart wszystko. Nowe paczki nie przynoszą nowych trybów gry, po prostu dodają nowe utwory muzyczne, aby dodać do możliwych miksów.

Werdykt:
Jestem nastawiony muzycznie (grając na kilku różnych instrumentach), ale nie kto słucha dużo aktualnej muzyki. Ogranicza to moją znajomość różnych ścieżek dźwiękowych, mimo że rozpoznałem wiele z nich. Czerpiąc z wielu różnych okresów (no cóż, te z hip-hopu są oczywiście nowsze), powinno być coś dla każdego. Gry (kooperacja i konkurencja) nie są szczególnie głębokie, ale służą jako dobry pretekst do tworzenia różnych miksów muzycznych jako wysiłku grupowego. Podsumowując, jest to przyjemne doświadczenie w otoczeniu imprezowym lub w małej grupie. O wiele mniej prawdopodobne jest, że sam się z tym pogodzę.

Platforma gry nie ma ekranu ani głośnika, więc musi łączyć się przez bluetooth z telefonem lub tabletem. Bardzo pomaga również mieć głośnik zewnętrzny, chyba że Twój telefon / tablet jest szalenie głośny. Chociaż początkowo nie miałem problemów z ustawieniem wszystkich ustawień, moja pierwsza para gra, moja ostatnia gra była dość frustrująca, gdy usiłowałem podłączyć platformę do mojego telefonu (lub telefonu mojej żony lub iPada). to działa, ale to było frustrujące 10 lub 15 minut wysiłku.

Czy gra warta jest czasu, wysiłku i gotówki? To wyjątkowe doświadczenie, które audiofile mogą uznać za zabawne. Możesz nawet używać aplikacji do zapisywania tworzonych miksów. Czujesz się jak spersonalizowany dzwonek, który rozmywa motyw Dr Who z Imagine Dragons? Idź po to! Najlepszym pomysłem na zabawkę niż na prawdziwą grę, DropMix serwuje coś, czego nigdzie indziej nie można znaleźć – łatwy, melancholijny, cytrynowy sposób na poznanie świata miksowania dla siebie.

Współczynnik dla dzieci
DropMix jest prosty w konfiguracji i użyciu. Jako taki może być odtwarzany niemalże w każdym wieku. W grze typu “freeform” możesz uderzać karty w dowolne miejsce. Aby grać w gry, musisz tylko dopasować kolory i policzyć poziomy intensywności (od 1 do 3 słupków). Muszę jednak uważać na rodziców, ponieważ muzyka nie jest kuriozalna, aby być całkowicie przyjazną rodzinie. Jak można się spodziewać po współczesnej muzyce rockowej, popowej lub hip-hopowej, będzie kilka sugestywnych tekstów piosenek. Nigdy nie spotkałem się z wulgaryzmami, ale w tekstach można znaleźć mnóstwo insynuacji. Jak na ironię, młodszy wiek może mieć tę przewagę, że nie zwraca uwagi na sugestywne słowa. Oczywiście, jest to tylko kwestia dla sekcji wokalnych, i można przejść i spróbować wyjąć dowolne sekcje głosowe, które można uznać za kontrowersyjne. To w pewnym stopniu ograniczy rozgrywkę (mniej ścieżek wokalnych), ale nie powinno to być zbyt duże, zwłaszcza jeśli podstawowy wybór kart zostanie uzupełniony o jeden lub więcej rozszerzeń.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.