Fish Fish Squish!

Dobra gra dla dzieci będzie wymagać trochę rzeczywistego myślenia i trochę fizycznej interakcji. Fish Fish Squish! ma trochę zarówno pasujące karty jak i rozbijające ryby jako nagrodę za sukces. To sprawia, że ​​zabawa dla dzieci jest przyjemna dla rodziców.

Fish Fish Squish!
Wydawca: Zwycięskie ruchy
Wiek: 5+
Gracze: 2-4
Czas: 20 minut

Fish Fish Squish! ma karty przedstawiające jeden z trzech kolorów ryb. W ramach przygotowań, każdy gracz używa dostarczonych form rybnych, aby stworzyć pięć ryb do zabawy w ich kolorze. Są one ustawione pionowo na ich karcie gracza. Karty układane są w siatkę, a gracze odkrywają jedną kartę podczas swojej tury. Jeśli tej karcie uda się stworzyć “trzy karty z rzędu” (proste lub po przekątnej) składające się z jednej z kolorowych ryb, tura jest udana. Bonus nie jest przyznawany za wiele meczów. Podczas udanego meczu gracz sięga po stół i zmiażdży jedną z ryb dowolnego gracza. Muszę wspomnieć, że zgniatanie ryb jest bardzo satysfakcjonującym doświadczeniem. Gracze, którym zabrakło ryb, są eliminowani (nie aż tak źle, jak gra idzie szybko). Graj dalej z następnym graczem, który rzuca kartą i prawdopodobnie wygrywa z rybą, dopóki tylko jeden gracz (zwycięzca) nie pozostawi ryb w pozycji stojącej.

Podczas gdy koncentracja wymaga odrobiny zapamiętywania, tylko jedna karta na turę jest odwracana w Fish Fish Squish! i jest pozostawiony odkryte. Zatem jedyną “strategią” pozostawioną graczowi jest spojrzenie na odsłoniętą rybę na planszy i próba wyboru miejsca z najwyższym prawdopodobieństwem udanego meczu. (Zwykle oznacza to znalezienie miejsca, w którym więcej niż jeden rodzaj ryb spowoduje 3-card match). Chociaż daje to coś dorosłego do myślenia, nie jest to ogromna zaleta. To jest dobre i złe; młodsi gracze mogą nadal “robić dobrze” w grze, ale nie jest to tak interesujące dla starszych graczy. Kluczowym czynnikiem wyrównywania jest wycinanie ryb. Granie z więcej niż jednym graczem szybko doprowadzi do “Kingmaking”, w którym gracze będą się pojawiać przeciwko temu, kto prowadzi. Oczywiście rodzic często jest celem, nawet jeśli nie wygrywa.

Werdykt:
Ze względu na element “squishing”, Fish Fish Squish! to świetna zabawa dla młodszych dzieci. Grę można grać nawet z bardzo młodymi graczami, ponieważ mogą mieć szczęście i od czasu do czasu dorównać. Starsze dzieci i dorośli nie uznają tego za zbyt angażujące, ale jest kilka rzeczy do przemyślenia, więc nie jest to gra bez myślenia jak Candyland. Na szczęście gra toczy się bardzo szybko, więc po kilku zabawach, gdy dorosły się nudzi, mogą przekazać grę małym dzieciom, aby grać samodzielnie. W swojej cenie (około 10 $) jest niedrogi na gry planszowe i jest lepszy niż wiele innych ofert – element wygrywający zdecydowanie decyduje o tym, że gra wyróżnia się na tle innych.
Współczynnik dla dzieci:
Niewiele tu widać, chyba że nie poradzisz sobie z przemocą wobec ryb. Nie pozwólcie swoim dzieciom jeść play-doh, chociaż myślę, że to nietoksyczne…

 

Artykuł powstał we współpracy z: dzotczi.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.