Fruit Ninja Academy: Math Masters

Szkoła może być nieczynna, ale Twoje dzieci mogą nadal ćwiczyć umiejętności matematyczne dzięki nowej aplikacji do pobrania z jedną z najpopularniejszych gier mobilnych: Fruit Ninja! Najwyraźniej Fruit Ninja ma teraz postacie, o których nie wiedziałem. Ale na początku gry ninja kid Katsuro i jego świnia, Trufle, odkrywają ruiny szukające skarbów. Kiedy natrafiają na złoty owoc, Trufle przypadkowo uruchamiają pułapkę i zostają zamknięte w klatce! Jedynym sposobem na uwolnienie Trufli jest połączenie sześciu magicznych tabletów. Teraz załoga Fruit Ninja potrzebuje twojej pomocy w krojeniu owoców na ekranie dotykowym i rozwiązywaniu problemów matematycznych, aby mogli uwolnić Trufle! Fruit Ninja: Academy: Math Masters jest dostępny do pobrania na iOS, Google Play i Amazon, ale na iPadzie.

W grze stukniesz w mapę, aby wybrać jedno z sześciu wyzwań. W każdym z nich będziesz musiał rozwiązać dziesięć problemów matematycznych, aby zdobyć kawałek tabletu, a dla każdego z nich jest dziesięć elementów. Oto lista rzeczy, które zrobisz w każdej kategorii:

Dodawanie odejmowanie

Są to dwie oddzielne gry, ale grają bardzo podobnie. Banany rosną na drzewach i musisz je rzucić, aby wylądowały na kamiennej małpiej łapie. Musisz umieścić odpowiednią liczbę bananów na kamiennej łapie, aby suma ta była poprawna w równaniu na górze ekranu. Na późniejszych poziomach, staje się trudniejsze, ponieważ musisz odepchnąć małpę próbującą zakłócić twoją grę, lub być może będziesz musiał kilkakrotnie przesuwać niedojrzałe lub porwane przez banany. Gry z dodawaniem i odejmowaniem są najsłabszymi wpisami tutaj, ponieważ może być trudno przesuwać banany, aby wylądowały na łapie (zwłaszcza, gdy porusza się w niektórych poziomach). Możesz przesuwać łapę w górę, aby usunąć banany, jeśli masz ich zbyt wiele, ale uważaj, aby nie przesuwać palcem w lewo lub małpa zje banany i możesz się pomylić. Odkryłem, że otrzymałem błędne odpowiedzi z powodu kontroli, nie dlatego, że nie znałem odpowiedzi.

Liczby i sekwencje

Są to również dwie różne gry, ale grają tak samo. W nich musisz machać arbuzami, aby przetoczyć je przez most do ust kamiennego smoka. Coś jak kręgle. Arbuzy mają na sobie liczby, więc musisz rzucić odpowiednie, o które pytają u góry ekranu. W Numbers musisz rzucić arbuzy, które mają liczby większe lub mniejsze niż to, co znajduje się na górze ekranu. W Sekwencjach musisz rzucić liczby w kolejności od największej do najmniejszej lub odwrotnie, lub przetoczyć odpowiednią liczbę w kolejności na górze ekranu. Na późniejszych poziomach musisz rzucać arbuzami wokół filarów lub machać małpą blokującą drogę.

Kształty

W tym, cztery granaty są na piedestałach, i musisz przesunąć na właściwy, który ma ten sam kształt lub ułamek na górnym ekranie. Na późniejszych poziomach może być również konieczne śledzenie kształtu. Ponownie uważaj na tę małpkę, czasami obraca się wokół postumentów, więc musisz je obrócić, aby zobaczyć zdjęcia. Jedynym problemem związanym z tą grą jest to, że rozpoznawanie kształtów byłoby zbyt łatwe w porównaniu z resztą gry, która ma wyższy poziom umiejętności.

Wielokrotności

I wreszcie, w tym jednym machasz w skrzyniach, które nosi jeden z dzieci ninja, aby umieścić je na talerzu na dole ekranu. Gdy liczby na skrzynkach policzą się do prawidłowej odpowiedzi na problem mnożenia na górze ekranu, stuknij w przycisk „zagraj”, a posągi słonia będą tupać, a skrzynie pękną, aby odsłonić owoce w środku. Przeciągnij owoc, aby przekształcić go w sok, aby słonie mogły pić. Na późniejszych poziomach, być może będziesz musiał przesuwać bomby, rzucając małpę, aby nie złamała twoich skrzynek, ani nie dotknęła ekranu, aby ścigać myszy, które straszą posągi słoni. Nie są tak jasne w instrukcjach do tej gry, ale i tak łatwo to zrozumieć.

I to są wszystkie gry. Za każdą odpowiedź, którą uzyskasz, otrzymasz gwiezdny owoc. Zdobądź wszystkie dziesięć poprawnych, a twój kawałek tabletu, który zarobisz, będzie złoty! Użyj starfruit, aby odblokować różne gadżety. Możesz odblokować i kupić różne animacje machnięcia ostrzem, stukając w stojak na miecze. Możesz także odblokować i kupić wirtualne naklejki i tła, które możesz umieścić, aby tworzyć własne sceny, a nawet robić zdjęcia (przypomina mi to stare zabawki Colorforms, jeśli któreś z nich pamiętają). Dzieci i rodzice mogą dotknąć tablicy, aby zobaczyć wyniki i postępy w każdej grze z wykresami. Na ekranie wyników możesz również wykonać „test”, który jest podobny do oryginalnej gry Fruit Ninja. Przesuń palcem tyle owoców, ile możesz, aby je pokroić, a następnie przesuń owoc z poprawną odpowiedzią na równanie tak szybko, jak to możliwe, aby zdobyć więcej punktów.

I to wszystko jest w grze! Nie ma sposobu na dostosowanie trudności, ale powiedziałbym, że jest to poziom umiejętności matematycznych drugiej klasy. Może niektóre pierwszoklasistów też będą w porządku. Mimo że gra ma pewne problemy, myślę, że to dobra pierwsza próba w dziale gier edukacyjnych Halfbrick (twórcy Fruit Ninja). Jeśli będą się poprawiać, mogą być tak dobrzy, jak inni twórcy gier dziecięcych, jak Humongous.

http://100mb.pl/
http://jesiennedzieciaczki.pl/
http://www.cpenergia.pl/
http://www.brugo.pl/

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.