Ja i ty kochamy Wii U

Kiedy pojawia się nowa konsola do gier, lubię pisać bloga na temat konsoli, która była wcześniej dostępna, i mówić o moich ulubionych grach. Teraz, kiedy został wydany Przełącznik Nintendo, chciałbym uczcić Wii U i przejrzeć moje ulubione gry dla tego systemu (nie w jakiejś określonej kolejności).

Szkoda, że ​​Wii U nie zrobił tak dobrze. Ale naprawdę to lubiłem! W rzeczywistości była to pierwsza konsola Nintendo od czasu SNES, w której miałem tylko jedną konsolę od tego pokolenia, a nie od innych konkurentów. Z N64 dostałem PlayStation. W czasach GameCube dostałem PS2 i Dreamcast. A po Wii dostałem Xbox 360, a później PS3. Ale nie miałem PS4 ani Xbox One razem z Wii U. Teraz przyznawałem, wciąż grałem i sprawdzałem gry na moim PS3, 360, iPadzie i 3DS, więc jest trochę inaczej, ale masz pomysł. Właśnie dostałem PS4 kilka miesięcy temu, ale to było dopiero po tym, jak Wii U był prawie martwy. Ale w każdym razie spójrzmy na moje ulubione gry na Wii U.

Gry niezależne i tytuły innych firm

Fajną rzeczą w tych grach jest to, że większość z nich jest wieloplatformowa, więc jeśli nie masz Wii U, możesz nadal cieszyć się nimi na innych systemach. Ale grałem i cieszyłem się nimi na Wii U, dlatego właśnie dla mnie są na liście.

Axiom Verge

W 2016 roku ta zainspirowana Metroidem gra zdobyła nagrodę Best 2-D Platformer. Pokonała nawet Kirby’ego: Planet Robobot. Więc wiesz, że jeśli pokona Kirby, to musi być dobrze!

Xeodrifter

Zostało to zrobione przez tych samych, którzy zrobili Mutant Mudds, ale ten jest DOS bardziej grywalny. To także jak gra Metroid, ale nieco krótsza, więc lubię nazywać ją Metroid Lite. Myślę, że dostałem to również ze zniżką. To zabawna gra.

Freedom Planet

Pierwszy na platformie Steam, to platformówka 2-D jest w zasadzie klonem Sonic, ale zrobione dobrze. Łączy również niektóre elementy gry Treasure. Pewnego razu uczestniczyłem w panelu PAX z twórcami tej gry, a oni powiedzieli, że umieścili to na Wii U, ponieważ zawsze było marzeniem ich gry na konsolę Nintendo. Zastanawiam się, czy kontynuacja będzie na przełączniku?

Shantae i Piracka Klątwa

Jestem wielkim fanem gier Shantae, a ten jest prawdopodobnie moim drugim ulubieńcem. Half-Genie Hero było dobre, ale wyjęli jedną z moich ulubionych rzeczy w innych grach: zabawne, zagadkowe lochy!

Łopata Rycerza

Oczywiście każdy zna sukces Shovel Knight. To naprawdę dobra gra, mimo że jest trochę trudna. I ma jedną z najlepszych ścieżek dźwiękowych od 8-bitowego Mega Mana!

Toki Tori 2

Grałem w oryginalną drogę Toki Tori w Game Boy Color! Sekwencją jest nadal układanka platformowa 2-D, ale gra nieco inaczej. Grasz jako ptaszek, który krąży wokół i podgląda, aby zwrócić uwagę innych stworzeń, i to wszystko. Ale każdy będzie reagował inaczej. Gra uczy, jak robić wszystko w grze bez słów. Zawiera również elementy eksploracji Metroidów, więc jeśli wiesz, co robisz na samym początku, możesz dotrzeć do miejsc, do których normalnie nie powinieneś iść. Naprawdę fajnie, jak to zrobili. Możesz również odtworzyć zaktualizowaną wersję oryginalnego Toki Tori na Wii U. Wstydził się, że firma, która stworzyła te gry, pod jakimś względem.

Przygody Pip

Od czasu sukcesu Shovel Knight pojawili się naśladowcy, którzy tworzyli 8-bitowe gry. Adventures of Pip to jedyna gra, w którą grałem, co jest dobre, głównie dzięki solidnym kontrolkom. Dodatkowo został stworzony przez byłych programistów WayForward i Yacht Club Games (Shovel Knight), więc prawdopodobnie wyjaśnia kilka rzeczy.

Tadpole Treble

Jest to zabawna gra muzyczna, w której jesteś kijanką pływacką dla personelu muzycznego unikającego przeszkód. Oryginalna muzyka w grze jest dość chwytliwa. Gra została wykonana w Luizjanie, która znana jest z dobrej muzyki, więc może dlatego też jest tutaj dobra.

Octodad: Dadliest Catch

Ta gra może nie kontrolować bardzo dobrze, ale myślę, że to jest sedno gry. Na szczęście możesz pomóc drugiemu graczowi, co zrobiłem. Wcielasz się w ośmiornicę przebraną za zwykłego członka rodziny, aby uniknąć mściwego francuskiego szefa kuchni. Gra jest po prostu pełna śmiechu, a nawet działa dobrze jako kreskówka! Na początku gra ma nawet piosenkę przewodnią!

Kolekcja Steamworld

To tylko zbiór dwóch gier z serii Steamworld. Steamworld Dig to skrzyżowanie Dig Dug, Mr. Driller i Metroid. Druga część, Steamworld Heist, przypomina bardziej grę strategiczną, ale jest też całkiem zabawna i ma znakomitą grafikę 2D.

Runbow Deluxe

Jest to wieloosobowa gra platformowa dla dwóch graczy, w której tło zmienia kolor i powoduje, że kolorowe platformy pojawiają się i znikają. To świetna zabawa i szalona gra dla wielu graczy. I hej, Shovel Knight i Shantae pojawiają się w nim gościnnie, więc nie może być tak źle, prawda?

Wymiary LEGO

To jest odpowiedź LEGO na Skylanders, ale jest całkiem przyjemna i pełna humoru, a to prawdopodobnie najbliższa rzecz, jaką możemy osiągnąć w sequelu Portal 2 przez długi czas. Wciąż przeglądam pakiety rozszerzeń, więc jest to jedyny powód, dla którego mój Wii U jest nadal podłączony. Specjalne okrzyki powinny trafić do innych gier LEGO, które recenzowałem na Wii U, takich jak LEGO Star Wars: Przebudzenie mocy i świat jurajski LEGO.

Turniej Tag Tekken 2

Dostałem tę grę na sprzedaż, ponieważ głównym powodem, dla którego chciałem ją wypróbować, było zapoznanie się z funkcjami edycji Wii U. Jest tryb, w którym bonusy Mario pojawiają się i wpływają na twoje postacie w walce (Grzyby, Super gwiazdy, itp.). Każda postać miała specjalne alternatywne kostiumy, które były oparte na postaciach Nintendo. Nina Williams ubrana jak Zelda wyglądała tak, jakby Zelda zjadła szpinak! Na Wii U nie było zbyt wielu wojowników, więc jest to jeden z najlepszych, jakie mamy na tej konsoli.

Scribblenauts Unlimited & Unmasked

Unlimited to naprawdę twórcza gra, w której wpisujesz słowa i pojawiają się one jako obiekty na ekranie, aby pomóc ci rozwiązać zagadki. Początkowo był dostępny na urządzeniach kieszonkowych, ale przeniósł się do konsol domowych z Wii U. Unmasked jest jak oryginalna gra, ale dodaje do superbohaterów DC. Jedynym problemem, jaki mam z tym problemem, jest to, że pomaga znać zdolności postaci do postępu. Ale oba są nadal bardzo twórcze i zabawne.

Czołg! Czołg! Czołg!

Wiele osób umieściło tę na swoich listach “Najgorszych Wii U”, ale nie sądziłem, że było to Złe. Podobało mi się to, ale zaczekałem, aż trafi do sprzedaży. Jest to swego rodzaju skrzyżowanie gry arkadowej Namco w Tokio Wars (Namco też ją zrobił) i gigantycznego potwora “kaiju”. Tryby dla pojedynczego gracza stają się zbyt trudne po pewnym czasie, ale tryb dla wielu graczy wciąż jest świetny. To dobra, arkadowa zabawa, a na początku była to gra zręcznościowa.

Nintendo First Party Tytuły

Od czasów N64, konsole w konsolach Nintendo zawsze były ich pierwszymi tytułami, więc resztą na tej liście są gry z Nintendo, które można znaleźć tylko na Wii U.

Wii Fit U

Nie dostałem Wii Fit, kiedy pojawił się na Wii z wielu powodów. Ale kiedy Wii wymierało, znalazłem saldo na sprzedaż w sklepie, a kiedy Wii Fit U również było w sprzedaży, postanowiłem spróbować i zobaczyć, o co całe zamieszanie chodziło. Nie byłem tak pod wrażeniem i nie wiem, dlaczego zrodziło to ogromną liczbę gier fitness. Ale jednocześnie jest to ciekawa koncepcja, a trener Wii Fit powiedział mi w grze, że jestem tak silny jak kulturysta. Hej, wiem, że ona nie jest prawdziwa i nie może mnie zobaczyć, ale hej, wezmę każdy komplement, jaki mogę dostać! Ha ha!

Klub Wii Sports

Myślę, że jednym z powodów niepowodzenia Wii U było to, że próbował naśladować sukces gry Wii w tych samych grach, po prostu gussied na Wii U. Wii Sports nadal jest moją ulubioną sportową grą wideo, a Wii Sports Club jest nadal zabawa. Ale myślę, że to było po prostu za mało, za późno.

Game & Wario

Oto kolejna gra, którą wielu ludzi umieszcza na listach “Worse Wii U Games”, ale nie wiem, lubię to. Ale podobają mi się tytuły WarioWare i dziwne gry w ogóle.

NES Remix

Mówiąc o WarioWare, NES Remix jest podobny do tego, z wyjątkiem wyzwań związanych z grami NES. Niektóre stają się dość zwariowane, na przykład umieszczając Link w Donkey Kongu! Oryginalnie była to gra do pobrania z sequelem, ale ostatecznie umieścili obie na płycie, a także przenieśli ją do 3DS. Heck, był nawet używany w nowych mistrzostwach świata Nintendo!

The Legend of Zelda: Wind Waker HD

Wiesz, Wii U nigdy nie posiadało własnej gry Zelda. Tak, tu jest Breath of the Wild, ale wszyscy wiemy, że tak naprawdę powstał dla Switcha. Aby to zrekompensować, otrzymaliśmy dwa remakei Zelda HD na Wii U! Pierwszy był Wind Waker. Zawsze denerwowało mnie, że Wind Waker tak bardzo nienawidzi GameCube, że szuka cartoony, ponieważ uważałem, że to jedna z najlepiej wyglądających gier w tym systemie. A teraz wygląda jeszcze lepiej w HD!

The Legend of Zelda: Twilight Princess HD

Ta gra jest dla mnie ważna, ponieważ kiedy grałem na Wii, nie podobało mi się to tak bardzo. Grafika była tak brązowa i błotnista, że ​​trudno było zobaczyć rzeczy. Wersja HD naprawia to wszystko i pozbywa się kontrolek ruchu, które w tym czasie były naprawdę skrzypiące. Kontrolowanie za pomocą tylko przycisków jest znacznie lepsze. Teraz lubię grę o wiele więcej!

Hyrule Warriors

Mówiąc o Zeldie, jest to tylko gra Dynasty Warriors ze znakami Zelda. Ale wciąż jest całkiem fajnie, ma dużo DLC i jest świetną grą dla dwóch graczy. Dodatkowo możesz wreszcie grać jako ulubione postacie, takie jak Princess Zelda, Impa i Agitha.

Kirby i tęcza Klątwa

Canvas Curse na DS nigdy nie była jedną z moich ulubionych gier Kirby, ale poprawiły ją nieco dzięki Rainbow Curse. Opcje multiplayer były świetne, a gliniane animowane grafiki były niesamowite.

Wii U Top Ten?

Zostało tylko dziesięć gier na tej liście, więc prawdopodobnie możesz uznać je za moje ulubione ulubione gry w Wii U.

New Super Mario Bros. U

Nowe gry Super Mario Bros. 2-D były trochę takie same i stają się trochę nieświeże, ale wciąż są zabawnymi grami. Byłem trochę rozczarowany Super Luigi U, ponieważ było to po prostu głupie.

Turniej Pokken

To jest wojownik 3-D z pokemonem. Jest bardzo dobra, a zarówno nowicjusze, jak i profesjonaliści mogą się nią cieszyć. Walki są jak wyobrażałem sobie, że będą wyglądały prawdziwe bitwy Pokemonów. Powód, dla którego gra jest tak dobra, został stworzony przez tych samych, którzy grają w Tekkena, stąd nazwa “Pokken”.

Captain Toad: Treasure Tracker

Najlepszym sposobem na opisanie tej gry jest gra “Cary”. Jest to gra logiczna akcji oparta na mini-grze Captain Toad w grze Super Mario 3-D World. W rzeczywistości w Super Mario 3-D World, napisałem na Miiverse, że powinni zrobić z tego całą grę! I oni zrobili! Historia gry Captain Toad jest całkiem interesująca. Stworzono go przed Super Mario 3-D World i pierwotnie zamierzał być grą Zelda! I to nie jest pierwsza gra, w której pojawia się ropucha, to zaszczyt trafia do Wario’s Woods!

Super Mario 3-D World

I mówiąc o tym, Super Mario 3-D World to świetna gra sama w sobie. Jest to mniej więcej kontynuacja Super Mario 3-D Land w 3DS. Po szalonych złożonych poziomach Super Mario Galaxy, spodobało mi się, jak 3-D Land zachował prostotę. Ale 3-D World miał wiele świetnych nowych dodatków, takich jak zabawa, nowe ulepszenia i tryb wieloosobowy dla czterech graczy z Mario, Luigi, Toad i Peach. Trochę jak Super Mario 2!

Woolly World Yoshi

Grafika nie tylko sprawia, że ​​gra wygląda świetnie (a muzyka sprawia, że ​​brzmi świetnie), ale jest to także powrót do formy dla gier Yoshi. Ma całą zabawę z oryginalnej Wyspy Yoshi na SNES, że kontynuacja tego rodzaju nie powiodła się.

Mario Kart 8

Jest to prawdopodobnie jedna z najlepiej wyglądających gier Wii U graficznie. Mechanizm antygrawitacyjny był zabawny i miał mnóstwo starych i nowych utworów, a także zabawne DLC, takie jak utwory i postacie oparte na Zelda, F-Zero, Excitebike, a nawet Animal Crossing! Gra jest tak dobra, że ​​dostaje aktualizację na temat Switcha, w Splatoon Racers i nowych trybach bitew. Mogę go jednak pominąć, ponieważ grałem na nim na Wii U.

Nintendo Land

To była seria mini-gier z postaciami Nintendo, ale to może być najbliższa rzecz, jaką możemy dostać do nowej gry F-Zero już od jakiegoś czasu! Wiele trybów dla wielu graczy, takich jak Mario Chase, Luigi’s Mansion i Animal Crossing Sweet Days to tylko wariacje na temat Pac-Man Vs. (który również zrobił Miyamoto), ale wciąż miałem mnóstwo zabawy w graniu z przyjaciółmi. Zastanawiam się, czy to właśnie zainspirowało Nintendo i Universal do stworzenia wspólnego parku tematycznego.

Super Smash Bros. dla Wii U

To Smash Bros., więc wiesz, że to dobrze. Wersje Wii U i 3DS były godne uwagi dzięki dwóm z moich ulubionych postaci z gier wideo, jak gwiazdy gościnne: Mega Man i Pac-Man! Zaczęło się także szaleństwo amiibo. Jedyną wadą tej gry jest to, że nie mogłem grać z przyjaciółmi tak samo jak w poprzednich wpisach w serii, więc czuję, że nie podobało mi się to tak bardzo.

Super Mario Maker

To jeden z najfajniejszych pomysłów, które Nintendo miał od dawna, i jedna z najlepszych gier na Wii U. Używanie narzędzi Mario Paint do tworzenia własnych poziomów Mario jest łatwe i przyjemne w wykonaniu oraz graniu na innych poziomach, które ludzie stworzyli. daj tę niekończącą się wartość powtórki. W pewnym sensie żałuję, że nie zrobią też Mario Makera dla Switcha, chociaż nie wiem, jak by to zrobili. Może mogliby zrobić Zelda Maker?

Splatoon

Na początku grałem w tę grę, ponieważ nie jestem wielkimi strzelankami dla wielu graczy, ale kiedy spróbowałem dema Splatfest, wiedziałem, że to dostanę. To strzelanka, niż ktokolwiek może odebrać i zagrać. Pozwalam członkom rodziny, którzy nigdy nie grają w gry wideo, wypróbować tego i od razu przyzwyczaili się do kontroli, a nawet wygrywali kilka meczów online! Taka dobra jest ta gra. Splatoon 2 będzie prawdopodobnie kolejną ważną grą, jaką otrzymam w zamian za Switch!

Do widzenia, Wii U

A to są moje ulubione gry Wii U! W sekcji komentarzy daj mi znać, co myślisz o moich ofertach i opowiedz mi również o swoich ulubionych grach Wii U!

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.