Konstruktor mostów (PS4, Switch, Xbox One, PC, Mobile)

Po prostu uwielbiam gry Portal. To jedne z moich ulubionych tytułów platformówek i zły komputer GlaDOS natychmiast stał się jednym z moich najlepszych złoczyńców w grze wideo, gdy pierwszy raz zobaczyłem ją w Portalu. Teraz portal nawiązał współpracę z kolejną grą puzzli: Bridge Constructor, która przyniesie ci nową grę budowania mostów z motywami Portal. Początkowo nie interesowałem się Bridge Constructor, ale po tym, jak usłyszałem, że będzie wersja portalu, zainteresowałem się tym później. Tak bardzo, że przejrzałem tutaj oryginalną grę. Cieszę się, że to zrobiłem, ponieważ pomogło mi to lepiej zrozumieć wersję portalu. W każdym razie, Bridge Constructor Portal jest dostępny dla prawie wszystkich obecnych konsol do gier, komputerów i urządzeń mobilnych, ale recenzja na PS4 tutaj.

Obiekt jest taki sam jak w oryginalnej grze. Musisz użyć systemu opartego na siatce i budowaniu kursorów, aby umieścić platformy, rusztowania i kable w celu wykonania mostów, aby wózki widłowe mogły dotrzeć do punktu A do punktu B. Uprościli narzędzia budowlane i pominięto beton, i wyjęli regułę, w której może budować tylko tyle, ile masz budżetu. Nadal możesz zobaczyć, ile pieniędzy zmarnowałeś na swoich mostach, ale nie dostaniesz za to kary. To tylko fajny mały wynik, który możesz śledzić, jeśli chcesz. Po zakończeniu budowy możesz przetestować swoje dzieło, przejeżdżając przez wózek widłowy. Po przejściu jednego wózka widłowego możesz rzucić wyzwanie, próbując zdobyć cały konwój wózków widłowych lub rozpocząć następny poziom (w sumie 60).

Ale to, że trochę uprościło sprawy, nie oznacza, że ​​gra jest łatwiejsza. Będziesz musiał radzić sobie z różnego rodzaju przeszkodami. Głównie możesz prowadzić wózki widłowe przez drzwi portalowe, aby pojawiać się w innych miejscach na mapie. Innymi przeszkodami, z którymi możesz sobie poradzić, są niszczące wieżyczki strażnice, pule kwasu, przełączniki, kostki towarzysza i skaczące superpellety. Teraz musisz tylko budować mosty, ale być może będziesz musiał zbudować inne struktury, które zniszczą wieże, przełączniki i rozwiążą zagadki. Później będziesz musiał zmierzyć się z przyspieszeniami i podskakującymi żelami, tak jak w portalu 2, dzięki czemu Twoje wózki widłowe będą szybciej jeździć lub podskakiwać, gdy dotkną tych kolorowych żeli. Więc naprawdę dobrze wykorzystali motywy Portalu.

Gra rozpoczyna się dość łatwo, a GlaDOS daje ci instrukcje i drwi w tym samym czasie na poziomach samouczka, więc dzięki temu ustalenie reguł gry jest nieco bardziej intuicyjne. Ale poziomy stają się super twarde w połowie gry. Poza tym wszystkie inne problemy, które miałem z grą są bardzo niewielkie. Byłoby fajnie, gdyby GlaDOS rozmawiał z tobą więcej, lub zaśpiewał ci piosenkę na koniec kredy, a może Wheatley również przyłączyłby się do zabawy. Ale wydaje mi się, że wszystkie licencje byłyby zbyt drogie, a to nie jest gra AAA ani nic takiego (ale nic w tym złego, ponieważ wiele dzisiejszych tytułów AAA jest zbyt przesadnie zawyżonych i przesadzonych). Niektórzy mogą uważać, że interfejs na PS4 jest trochę niezgrabny, ale z pewnością jest lepszy od oryginalnego Bridge Constructor. Budynek wymaga tu nieco większej dokładności, więc konieczne może być częstsze powiększanie, aby poprawić ustawienia mostów. Podobnie jak w przypadku innych gier opartych na fizyce, poziom nieprzewidywalności może być nieco frustrujący. Na przykład, mogłem zdobyć cały konwój wózków widłowych przez moje przeszkody, tylko po to, żeby ostatni przejechał bez żadnej wyraźnej przyczyny. Ale jeśli lubisz gry Portal i puzery takie jak Lemmings, na pewno zechcesz to sprawdzić. To jedna z najlepszych gier logicznych, w których grałem w tym roku.

Współczynnik dla dzieci:

Przemoc jest naprawdę tylko minimalna i karykaturalna. Możesz wysłać wózki widłowe w niebezpieczne sytuacje, które mogą spowodować ich wyrzucenie, eksplozję lub rozpuszczenie w kwasie. Ale kierowcy tych wózków widłowych wyglądają jak kijki prosto z drzwi toalety publicznej. Humor GlaDOSa również jest dość niepoważny. Umiejętność czytania jest niezbędna dla tekstu, a młodsi gracze mogą potrzebować pomocy w trudniejszych poziomach. Mimo że gra opiera się na większej ilości fantastyki naukowej niż na faktach naukowych, można ją uznać za nieco edukacyjną, ponieważ wykorzystuje ona zasady fizyki w świecie rzeczywistym do budowania mostów. Możesz nawet wyświetlić “bibliotekę zasobów”, która zawiera wskazówki, jak budować najlepsze mosty, a nawet pokazuje obrazki i równania na temat tego, jak te rzeczy działają. Widziałem, jak dzieci spędzają wiele godzin na tym i oryginalnej grze budującej różne szalone urządzenia. Bridge Constructor Portal ma ocenę E dla wszystkich.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.