Mario Kart 8 Deluxe (Switch)

Ponadczasowy klasyk dla wielu graczy powraca z ulepszeniami w Mario Kart 8 Deluxe na Switch. Ścigaj się w wozach nad bogatymi w grafikę środowiskami, wydając śmiercionośne zabawki, aby sfrustrować przeciwników lub przełączyć się do trybu walki, aby skupić się całkowicie na walce. Jedna część wyścigowa zmieszana z jednoczęściową chaotyczną walką, Mario Kart zdefiniowała gatunek, a Mario Kart 8 Deluxe jest koniecznością dla graczy zainteresowanych grami wieloosobowymi na swoim Switchu. Prezentuje wszystkie najlepsze produkty, jakie ma do zaoferowania Mario Kart.

Polecamy: eduset.pl

Czym jest Mario Kart? (Dla tych, którzy znają Mario Kart, przejdź do następnej sekcji.)

Podobnie jak wszystkie gry Mario Kart, gracze wybierają postać Nintendo i ścigają się wokół kolorowych, animowanych torów wyścigowych, aby być pierwszymi do mety. Dwa aspekty definiują grę Mario Kart. Gracze mogą podczas gry przechodzić przez pola “zaskoczenia”, aby zebrać ofensywne lub obronne bronie, aby pomóc im podczas wyścigu. Po drugie, gracze mogą “dryfować” po zakrętach, uzyskując nieznaczne przyspieszenie prędkości, jeśli ich dryf trwa wystarczająco długo.

Inne wspólne wątki obejmują tory wyścigowe z popularnymi postaciami i funkcjami Nintendo, które nie tylko dekorują, ale także mogą wchodzić w interakcje (zazwyczaj ze złymi wynikami) z zawodnikami, jeśli nie zapuszczają się zbyt blisko. Pudełka z niespodziankami zapewniają wiele różnych zabawek (ulepszeń). Proste to banany, rzucone za lub wyrzucone do przodu jako obiekty, które mogą spowodować zmiotwienie zawodników i skorupy żółwi, które mogą zostać wystrzelone w przód lub w tył jako pociski. Zielone pociski poruszają się po linii prostej i odbijają się od boków, a czerwone pociski trafiają wprost na kierowcę tuż przed tobą. Grzyby dają graczowi szybki wzrost prędkości, gdy jest używany. Do bardziej “złożonych” ulepszeń zalicza się gwiazdę, która przyspiesza i sprawia, że ​​gracz jest niewrażliwy na inne ataki, kurczący się atak, który spowalnia wszystkich innych graczy, a nawet taki, który zmienia gracza w kulę, automatycznie schodząc z toru i odtrącanie przeciwników na drodze. Dla dobra lub zła, kierowcy są znacznie bardziej skłonni do zdobywania “lepszych” zabawek, jeśli znajdują się dalej w rankingach. Przywódca wyścigu zazwyczaj zdobędzie banany lub pociski, jeśli mają szczęście, podczas gdy gracz z tyłu może spotkać gwiazdę, pocisk lub błyskawicę. Zapewnia to grę z odrobiną wyrównywania graczy (i może być źródłem frustracji, ponieważ zachęca do sytuacji “wybierania lidera”). Niektórzy gracze nawet wstrzymują się nieco, aby zebrać lepsze zabawki, a następnie zapisać je jako starają się awansować do przodu w rankingach.

Co nowego w Mario Kart 8 Deluxe?
W jednej z największych gier Mario Kart do tej pory MK8 Deluxe zawiera wszystkie utwory z Mario Kart 8 na Wii U, w tym DLC. Większość z nich jest już odblokowana na początku gry. Obejmuje to 42 różne postacie do wyboru (kilka, takich jak Yoshi i Shy Guy, którzy mają nawet wiele schematów kolorów). Oprócz postaci, gracze wybierają gokart wyścigowy, koła i “szybowiec” dla swojego kierowcy. Cztery komponenty współdziałają, zapewniając ogólną prędkość maksymalną, przyspieszenie, wagę (ważne w przypadku kolizji), trakcję i obsługę. Istnieje dwanaście różnych zestawów torów Grand Prix (w których ścigasz się za punkty w ciągu czterech wyścigów), co daje łącznie 48 kompletów. Jest jeszcze 8 ścieżek używanych do “trybu bitwy”, w których zawodnicy próbują zaatakować lub zderzyć się z innymi gokartami, aby wyeliminować ich z gry.

Poza wcześniej odblokowanymi utworami, Mario Kart 8 Deluxe ma kilka zmian od Mario Kart 8 na Wii U. Wersja Switch zawiera pięć nowych postaci (King Boo, Dry Bones, Bowser Jr. i Inkling, chłopiec i dziewczyna). Boo power-up item powraca, co pozwala graczowi zmienić się w nieistotną (by uniknąć niebezpieczeństw) i ukraść przedmiot z innego racera.

Są dwie kluczowe zmiany w rozgrywce i dwie dodatki, które pomogą nowym graczom. Zawodnicy mogą teraz oszczędzać dwie bonusy na raz, aby w razie potrzeby mogli wystrzelić dwóch w krótkim odstępie czasu. Zasiłek Power-Slide został przedłużony do trzeciego poziomu. Podczas przesuwania koła stają się niebieskie i po zwolnieniu suwaka następuje krótkie przyspieszenie. Jednak przesuwanie dłuższego koła powoduje pomarańczowe koła i daje większe przyspieszenie. W wersji Deluxe istnieje teraz jeszcze większe przyspieszenie, jeśli zjedziesz wystarczająco długo, aby koła świeciły na fioletowo.

Dla graczy rodzinnych dwie dodatki do gier są bardzo mile widziane. Gracze mogą włączać i wyłączać trzy różne opcje. Po pierwsze, gokarty mogą być automatycznie przyspieszane, więc gracze nie muszą przytrzymywać akceleratora. Po drugie, można ustawić gokarty, aby automatycznie odwracały się od ścian, jeśli zbliżyły się zbyt blisko. Ogranicza to możliwość zdejmowania skrótów na drodze i uniemożliwia graczom osiągnięcie “fioletowego” poziomu mocy. Ostateczna opcja wprowadza “tilt-steering” jako opcję, ale stwierdziłem, że używanie joysticka jest preferowaną opcją dla każdego napotkanego gracza.

Jest wiele rzeczy do polubienia w grze, jest to zasięg do znalezienia wielu błędów. Mój główny zarzut polega na początkowej personalizacji twojego gokarta. Wybieracie postać, następnie możecie wybrać konkretny gokart, zestaw kół i lotne “skrzydło”. Każda z tych części zmienia charakterystykę waszego gokarta. Proste naciśnięcie przycisku informuje, jak każdy element wpływa na ocenę w każdej kategorii, gdy wybierasz swojego kierowcę i jego części. Każda postać ma jednak inną charakterystykę początkową i nie ma możliwości sprawdzenia, jakie to cechy (nie podczas wyboru postaci, ani w żadnym innym miejscu w grze). Można się domyślić, że przyspieszenie postaci i jej maksymalna prędkość zależy od ich wielkości. , ale poza próbowaniem każdej kombinacji, nie ma sposobu na porównanie jednej postaci z drugą. Moje inne zastrzeżenie polega na implementacji gry wieloosobowej. Można grać maksymalnie czterech graczy na jednym przełączniku lub połączyć maksymalnie cztery konsole Switch, aby uzyskać grę dla 8 graczy. Jednak w trybie połączonym przełącznik może być używany tylko przez maksymalnie dwóch graczy. Oznacza to, że pojedynczy Switch pozwoli na grę z maksymalnie CZTEREM graczem. Dwie konsole do przełączania pozwalają na … CZTERY gracze. Musisz więc mieć konsolę THREE Switch, aby móc grać z więcej niż czterema graczami. Rozumiem, że mogą tu być decyzje dotyczące projektu, ale w przypadku gry i systemu, które szczycą się wspaniałymi możliwościami dla wielu graczy, jest to okazja, której nie można przegapić. Ostateczna, drobna kwestia wynika z nowej lewitującej sekcji gokartów torów, ponieważ nieznane tory mogą czasami być dezorientujące, odkąd możesz ścigać się po ścianie lub przekręcić tor na suficie. Zostało to naprawione, ponieważ jeden z nich jest lepiej zaznajomiony z każdą ścieżką.

Mario Kart 8 Deluxe to doskonała gra dla dzieci. Wszystko jest przedstawione w jasnych, kreskówkowych kolorach, a cała “broń” jest wyraźnie przyjazna dla dzieci. Uwielbiam mechanizm nadrabiania zaległości, ponieważ gracze znajdujący się dalej (zazwyczaj młodsi dzieci) napotkają w grze więcej ciekawych i “zabawnych” zabawek. Bardziej konkurencyjne dzieci mogą uznać to za szczególnie frustrujące, ponieważ czołowy gracz często będzie konsekwentnie bombardowany przez najgorsze moce. Mniej adeptowi zawodnicy będą mogli w pełni wykorzystać funkcje wspomagania kierowania w grze. (Używam automatycznego przyspieszania prawie przez cały czas, więc nie naciskaję ciągle tego przycisku).

Ostateczny werdykt
Dla zawartości Mario Kart 8 Deluxe dostaje pięć gwiazdek (grzyby?) Ma więcej postaci i utworów niż jakakolwiek poprzednia gra. Dla nowych graczy dostaje pięć grzybów dla różnych przycisków pomocniczych i opcji. Chciałbym móc grać z więcej niż 4 graczami, jeśli miałbym dostęp do dwóch systemów Switch (mogłem wyobrazić sobie gospodarstwo domowe, które może mieć dwa systemy, ale nie widzi wielu gospodarstw domowych posiadających trzy – wraz z zakupem trzech kopii oprogramowania , itp.) Dla takiej gry skoncentrowanej na wielu graczy, jest to wstyd. Pomimo tego niepowodzenia, nadal jest to gra w systemie gier wieloosobowych. Mogło być lepiej, ale jest to zarówno najlepszy dotychczasowy Mario Kart, jak i najlepsza gra wieloosobowa w historii.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.