Minecraft Story Mode: Episode 4

Minecraft to niesamowicie popularna gra przygodowa na otwartym świecie z stylową blokową grafiką. Stało się to pewnym fenomenem od czasu wydania kilka lat temu, szczególnie z dziećmi. A teraz, wskaż i kliknij ekspertów TellTale Games stworzyło przygodę opartą na uniwersum Minecraft o nazwie Minecraft: Story Mode. Jest podzielony na pięć odcinków, podobnie jak większość innych tytułów TellTale, i jest to przegląd czwartego odcinka. Jest on dostępny dla prawie wszystkich obecnych domowych konsol, komputerów i tabletów, ale został sprawdzony na PS3 tutaj.

Kontynuując, gdy ostatni odcinek został przerwany, ty i twoja grupa przyjaciół budowniczych próbujesz pokonać gigantyczną Witherstorm, która pustoszy ziemie. Udasz się na krańce ziemi, by stworzyć broń, która może ją pokonać, w oparciu o starania legendarnych bohaterów Zakonu Kamienia. Ale czy twoje plany będą działać? Tego dowiesz się w odcinku 4.

Podobnie jak w większości gier TellTale, tryb fabularny Minecrafta opowiadany jest w odcinkach, z których każdy wypuszcza miesiąc lub dwa po ostatnim. Możesz je pobrać oddzielnie lub kupić karnet sezonowy, aby móc je mieć, gdy będą gotowe. Możesz także kupić płytę, która działa jak przepustka sezonowa. Jednak gra bardziej przypomina zabawny dla dzieci tytuł Walking Dead (inny popularny wpis TellTale) niż prawdziwą przygodę typu wskaż i kliknij. Większość z tego, co robisz, to słuchanie ludzi, którzy rozmawiają ze sobą i co jakiś czas możesz wybrać to, co chcesz powiedzieć. Ale bądź szybki, ponieważ masz czas, inaczej po prostu pójdziesz z “cichą” opcją. Wybieraj mądrze, ponieważ ludzie będą pamiętać, jak zareagujesz na nie później. To zachęca do powtórnego odtwarzania, ponieważ możesz wypróbować różne opcje dialogowe w innym ruchu.

Co jakiś czas dostaniesz szansę na samodzielne poruszanie się. Będziesz kontrolować głównego bohatera Jesse bezpośrednio za pomocą lewej podkładki i możesz poruszać się po kursie za pomocą prawego drążka. Możesz podświetlać przedmioty, które możesz oglądać, podnosić lub rozmawiać z określonymi osobami. Te części gry są jak przygoda typu point and click, szkoda, że ​​nie trwają zbyt długo. Wreszcie, czasami będziesz musiał wykonać szybkie zdarzenia czasowe, w których musisz szybko nacisnąć przyciski, które są wyświetlane na ekranie, aby uniknąć przeszkód w sekwencjach akcji.

Główny problem związany z grą jest taki sam, jak zawsze, ponieważ prowadzi cię po prostu przez nos i nie ma w nim prawie żadnej rzeczywistej gry. Wiem, że styl gry Walking Dead był popularny w TellTale, i dlatego pewnie poszedł tą drogą z tym. Ale brakuje mi “starych” gier TellTale, takich jak Sam & Max, Grand Adventures Wallace’a i Gromita i Tales of Monkey Island, które bardziej przypominały przygody “wskaż i wskaż”.

Pod koniec każdego odcinka można zobaczyć, ile innych osób, które grały, dokonało tych samych wyborów, co zrobiliście, co jest miłe. Gra aktorska i opowiadanie historii są z pewnością na najwyższym poziomie, a podczas gdy gra ma blokową grafikę, wciąż jest czarująca i ekspresyjna. Kolejną dobrą rzeczą jest to, że nie musisz grać w Minecrafta, aby cieszyć się tą grą, ale myślę, że fani Minecrafta będą czerpać z tego najwięcej radości. Jedną dobrą rzeczą w odcinku 4 jest to, że ma trochę bardziej prawdziwą łamigłówkę i jest nieco dłuższy niż poprzednie epizody. Ale ma też irytującą część labiryntu. Co dziwne, ta historia kończy się na końcu czwartego odcinka, więc nie wiadomo, jaki będzie odcinek 5. Ale możesz się założyć, że sprawdzę to, więc bądź czujny!

 

www.gamesworld.com.pl
www.faberfaber.pl
www.pandasc.pl
www.planszowadabrowa.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.