Minecraft Story Mode: Episode 5: Order Up!

Minecraft to niesamowicie popularna gra przygodowa na otwartym świecie z stylową blokową grafiką. Stało się to pewnym fenomenem od czasu wydania kilka lat temu, szczególnie z dziećmi. A teraz, wskaż i kliknij ekspertów TellTale Games stworzyło przygodę opartą na uniwersum Minecraft o nazwie Minecraft: Story Mode. Jest podzielony na pięć odcinków, podobnie jak większość innych tytułów TellTale, i jest to przegląd piątego odcinka. Jest on dostępny dla prawie wszystkich obecnych domowych konsol, komputerów i tabletów, ale został sprawdzony na PS3 tutaj.

Co dziwne, fabuła faktycznie zakończyła się w Epizodzie 4, ale grupa przyjaciół budowniczych, do której należysz, staje się nowym Zakonem Kamienia, bandą legendarnych bohaterów. W piątej odsłonie Jesse i jego przyjaciele stają się celem zazdrości ze strony ich rywalizującej grupy budowlanej, a ostatecznie prowadzą ich do pływającego miasta na niebie dla nowej przygody dla Zakonu Kamienia. Ten odcinek również zaskoczył: TellTale zrobi jeszcze trzy odcinki bonusowe, które będą miały rozłożone premie w nadchodzących miesiącach. Jeśli też je przejrzę, zobaczysz je również tutaj!

Podobnie jak w większości gier TellTale, tryb fabularny Minecrafta opowiadany jest w odcinkach, z których każdy wypuszcza miesiąc lub dwa po ostatnim. Możesz je pobrać oddzielnie lub kupić karnet sezonowy, aby móc je mieć, gdy będą gotowe. Możesz również kupić płytę, która działa jak przepustka sezonowa. Jednak gra bardziej przypomina zabawny dla dzieci tytuł Walking Dead (inny popularny wpis TellTale) niż prawdziwą przygodę typu wskaż i kliknij. Większość z tego, co robisz, to słuchanie ludzi, którzy ze sobą rozmawiają i co jakiś czas możesz wybrać to, co chcesz powiedzieć. Ale bądź szybki, ponieważ masz czas, inaczej po prostu pójdziesz z “cichą” opcją. Wybieraj mądrze, ponieważ ludzie będą pamiętać, jak zareagujesz na nie później. To zachęca do powtórnego odtwarzania, ponieważ możesz wypróbować różne opcje dialogowe w innym utworze.

Co jakiś czas dostaniesz szansę na samodzielne poruszanie się. Będziesz kontrolować głównego bohatera Jesse bezpośrednio za pomocą lewej podkładki i możesz poruszać się po kursie za pomocą prawego drążka. Możesz podświetlać przedmioty, które możesz oglądać, podnosić lub rozmawiać z określonymi osobami. Te części gry są jak przygoda typu point and click, szkoda, że ​​nie trwają zbyt długo. Wreszcie, czasami będziesz musiał wykonać szybkie zdarzenia czasowe, w których musisz szybko nacisnąć przyciski, które są wyświetlane na ekranie, aby uniknąć przeszkód w sekwencjach akcji.

Główny problem związany z grą jest taki sam, jak zawsze, ponieważ prowadzi cię po prostu przez nos i nie ma w nim prawie żadnej rzeczywistej gry. Wiem, że styl gry Walking Dead był popularny w TellTale, i dlatego pewnie poszedł tą drogą z tym. Ale brakuje mi “starych” gier TellTale, takich jak Sam & Max, Grand Adventures Wallace’a i Gromita i Tales of Monkey Island, które bardziej przypominały przygody “wskaż i wskaż”.

Pod koniec każdego odcinka można zobaczyć, ile innych osób, które grały, dokonało takich samych wyborów, jakie wykonałeś, co jest miłe. Gra aktorska i opowiadanie historii są z pewnością na najwyższym poziomie, a podczas gdy gra ma blokową grafikę, wciąż jest czarująca i ekspresyjna. Kolejną dobrą rzeczą jest to, że nie musisz grać w Minecrafta, aby cieszyć się tą grą, ale myślę, że fani Minecrafta będą czerpać z tego najwięcej radości. Wyobrażam sobie, że przyszłe odcinki bonusowe będą po prostu DLC i prawdopodobnie więcej tego samego, ale my po prostu zobaczymy!

https://dogin.pl/
http://www.angelofdeath.pl/
http://www.faberfaber.pl/

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.