Neverwinter (PC,PS4,Xbox One)

Jako gra internetowa “free to play”, Neverwinter zapewnia przyjemną, ukierunkowaną na działanie grę solo RPG, która może rozwinąć się w 3-5 graczy, oferując graczom głębsze rozgrywki w porównaniu do gry w środowisku. Siła gry tkwi w jej bliskich związkach z Dungeons and Dragons, w tym ekspansjach i wydarzeniach zbudowanych w celu uwzględnienia trwających fabuł D & D. Gracze, którzy będą chcieli odkurzyć trochę pieniędzy, będą mieli łatwiejsze życie dzięki szybszemu poziomowaniu lub dodatkowemu łupowi. Początkowe skupienie się na pojedynczym mieście pomaga powiązać historie opowiadane na niższych poziomach gry, pomagając zachować ciekawość, aż do momentu, gdy gracze dotrą do końca raidów na wysokim poziomie.

Uwaga: Grałem z wersją PS4, ale poza schematami sterowania komputerowego i konsolowego, gra jest dość spójna, ale nie jest powiązana między platformami.

Dla tych, którzy nie znają tego gatunku, Neverwinter to MMORPG – “gra MMORPG online dla wielu graczy”. Oznacza to, że gra opiera się na doświadczeniu online granym przez wielu, wielu graczy na internetowym, hostowanym serwerze. Gry tego rodzaju mają nieco charakter piaskownicy (możesz odkrywać, jak lubisz) i zdecydowanie zachęcają do grupowania w trybie multiplayer. Neverwinter ma przyjemny styl piaskownicy i jest jednym z lepszych MMORPG dla graczy, którzy chcą lub muszą spróbować rozgrywki solo.

Neverwinter rozpoczyna się od standardowego tworzenia postaci. Wybierz rasę i klasę, a następnie możesz nieznacznie modyfikować swoje statystyki, aby wykorzystać swój osobisty styl gry. Wyścigi i selekcje klasowe są nieco ograniczone w porównaniu do innych gier (a zwłaszcza ogólnych klas D & D i wyścigów z książek), ale większość głównych opcji jest dostępna (myśliwiec, łotr, duchowny, czarownik wraz z elfem, człowiekiem, krasnoludem, halflingiem .)

 

Kiedy twoja postać (i spojrzenie) zostanie stworzone, twoja postać zaczyna się od tego, jak wyrzuci ją na brzeg w pobliżu dużego miasta Neverwinter. Postęp przez niektóre podstawowe zadania i podróż przez most, który jest pół-cutsceną i pół-treningiem, a dotrzesz do właściwego ośrodka w Neverwinter. Porozmawiaj z kilkoma “dawcami zadań”, a oprowadzisz się po mieście do miejsca startowego. Oto, gdzie pojawia się najlepsza funkcja w grze. Kiedy pracujesz nad zadaniem, w powietrzu unosi się niewielka, świecąca linia, która prowadzi cię do następnej lokacji. Jeśli jesteś w wielu zadaniach, okno misji pozwoli Ci wybrać, który z nich jest “aktywny”, a błyszczy doprowadzą cię do tego.

Podobnie jak w przypadku większości gier w dzisiejszych czasach, zadania są tam, gdzie są. Zyskujesz doświadczenie i rozwijasz swoją postać, pokonując złych facetów, ale zwiększysz swój poziom i “zdobędziesz” znacznie szybciej, jeśli jednocześnie będziesz starał się wykonywać zadania. Misje mogą prowadzić do ogólnej, udostępnionej “strefy”, ale wiele z nich wprowadziło także swoją prywatną (lub współdzieloną, jeśli masz grupę) instancję tego obszaru. Zazwyczaj znajdują się one na końcu “łańcucha” questów i mają na końcu walkę z “wielkim szefem”. Jedną z cech, które szczególnie spodobały mi się, są “kampanie”. Kilka linii zadań podąża za twoją postacią przez całe życie (od niskiego do wysokiego) w połączonym serialu, który opowiada nadrzędną historię. Ta historia jest następnie napisana w opowiadaniu, do którego można uzyskać dostęp za pośrednictwem odpowiedniego menu. Ukończenie takiej historii zazwyczaj wiąże się z bitwą i odpowiednimi nagrodami.

Oprócz pojedynków solowych / małych grup, istnieją również większe instancje odpowiednie dla 3 do 5 graczy, gdy postacie osiągną poziom 16 lub mniej. Obejmują one znaczną część rozgrywki, gdy postać osiągnie najwyższe poziomy w grze. Gracze mogą brać udział w walkach pomiędzy graczami a graczami w specjalnych obszarach nawet na niższych poziomach, ale uważam, że równowaga w grze nie jest doskonała, szczególnie na niższych poziomach.

Neverwinter jest ustawiony tak, aby gracze mieli szansę na sfinalizowanie większości zawartości przez siebie (i pomocnika NPC), a tylko naloty (które nie są technicznie “niezbędne”) wymagają wielu graczy. Oczywiście, wszystko jest nieco łatwiejsze i przyjemniejsze z wieloma graczami. Jako tata czasami muszę mieć możliwość szybkiego wchodzenia i wychodzenia z gry, dlatego doceniam możliwość grania w pojedynkę w razie potrzeby.

Model “free-to-play” jest zawsze przerażający, ponieważ może pójść źle na tak wiele sposobów. Jednak jego główną zaletą jest możliwość wypróbowania przed zakupem (bez inwestycji początkowej). Dzięki temu zapaleni gracze mogą łatwo rekrutować znajomych do gry w grze. Gracz płacący (“VIP”) może nawet podzielić się niektórymi swoimi korzyściami z przyjaciółmi, jeśli tak zdecydują. Dostępnych jest kilka innych korzyści w przypadku zakupów gotówkowych, takich jak dodatkowe torby do przechowywania, magiczne przedmioty, które rosną wraz z tobą, gdy masz poziom, lepsze wierzchowce, a nawet nowe opcje wyścigów (Drow i Dragonborn.) Każdy miesiąc zakupów “VIP” zwiększa korzyść program taki, że gracze, którzy zapisali się na cały rok, będą mieli odblokowane korzyści dla siebie, jak również dodatkowe bonusy dla innych graczy, z którymi są zgrupowani.

Werdykt:
Nie osiągnąłem jeszcze bardzo wysokiego poziomu gry, ale cieszę się z mojego czasu w grze. Grałem tylko z grupami “pickup” do tej pory, ale zostały zachęcone przez rozsądne i przyjazne nastawienie innych graczy w grze. Muszę przyznać, że cieszę się nawet solowymi częściami gry, ponieważ są one dobrze zrównoważone dla graczy, którzy chcą grać solo, a często są tam małe fragmenty i miejsca do odkrycia (takie jak ukryte książki z historii), które pomagają rozwinąć Świat z Neverwinter. Pod względem fabuły, rozwoju postaci i łatwości gry, Neverwinter jest obecnie w rankingu najlepszych dostępnych gier MMORPG.

To jest gra online. Gra kładzie nacisk na interakcję z innymi graczami. Chociaż istnieją filtry czatów i opcje wyłączania kanałów czatu, gra zakłada, że ​​gracze będą mogli się komunikować (na czacie grupowym, jeśli nic więcej.) Wszystkie standardowe wyłączenia obowiązują w odniesieniu do umożliwienia dzieciom dostępu do nieznanych osób w Internecie. Krew i przemoc są obecne, ale nie są celebrowane ani podkreślane. Niektórzy wrogowie NPC (szczególnie nieumarli i / lub bossowie) mogą mieć przerażający wygląd. Jeśli chodzi o wymagania dotyczące czytania, większość głównych wątków i bitów misji jest opowiadana, ale niektóre dodatkowe informacje dodatkowe można znaleźć w książkach i zakładkach w grze. Bezpłatny model umożliwia rodzicom i dzieciom wspólną zabawę na komputerach z systemem Windows, ponieważ nie ma żadnych dodatkowych zakupów. Jednak gracze konsolowi mają problem z kilkoma konsolami, aby je ściągnąć (prawdopodobnie wiele komputerów z systemem Windows jest łatwiejszych do zdobycia niż wiele PS4 lub Xbox One …)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.