Pac-Man 256 (iOS, Amazon, Google Play)

Pac-Man 256 to kolejna nowa darmowa gra Pac-Man, ale ta jest naprawdę dobra. Jest on dostępny do pobrania na iOS, Amazon i Google Play, ale został sprawdzony na iPadzie. Sądzę, że zostały stworzone przez tych samych, którzy wykonali popularny mobilny tytuł Crossy Road. Jakie jest więc znaczenie numeru 256 i Pac-Mana? Cóż, w oryginalnej grze arkadowej istniała sytuacja, w której, jeśli trafiłeś na labirynt 256, połowa ekranu zepsułaby się i uniemożliwiłaby grę. Sądzę, że twórcy Pac-Mana nie sądzili, że ktokolwiek mógłby zajść tak daleko! Ale co by było, gdybyś mógł spróbować uciec przed usterką, zanim ogarnie cały labirynt! Na tym właśnie polega Pac-Man 256!

Na początku gra wygląda jak zwykły Pac-Maze, ale widziana z lekką izometryczną perspektywą. Poruszaj Pac-Manem przesuwając ekran dotykowy w kierunku, w którym chcesz iść. Ale twoim celem nie jest teraz zjedzenie wszystkich kropek; Twoim celem jest poruszanie się w górę, unikanie ciągle zbliżającego się błędu, który pożera labirynt od dołu! Podczas pokonywania labiryntu są kropki, które można jeść za punkty, a sposób działania punktów jest podobny do tego, jaki jest w Pac-Man Championship Edition. Każda kropka, którą zjadasz po sobie, jest warta o jeden punkt więcej niż ostatnia, więc jeśli będziesz je jadł w rzędzie, nie odwracając się ani nie schodząc po ścieżce labiryntu, która nie ma kropek, twój wynik będzie wykładniczy wyższy.

Ale to nie jest tak proste, jak się wydaje, ponieważ musisz też uważać na duchy. Jeśli cię dopadną lub jeśli przejedziesz przez usterkę, gra się skończy. Podobnie jak w oryginalnym Pac-Manu, każdy duch ma inny sposób poruszania się. Clyde pomarańczowy duch zawsze będzie poruszał się w dół i nie będzie cię ścigał. Inky, jasnoniebieski duch nie będzie cię ścigał; po prostu podążaj wyznaczoną ścieżką wokół bloku w labiryncie. Pinky siedzi w jednym miejscu, ale jeśli cię zobaczy, będzie atakować naprzód. Zamrugajcie czerwonego ducha, którego napotkasz później, a on poruszy się jak Clyde, ale też będzie cię ścigał w górę, jeśli zbliżysz się do niego. Inne zielone i fioletowe duchy poruszają się w kółko w rzędy, a spanie szare duchy nie ruszą się, dopóki się nie zbliżysz i nie obudzisz ich, a wtedy będą cię ścigać.

Na szczęście są power-upy, które mogą dać ci przewagę. Zjedz pellet mocy i możesz jeść duchy przez krótki czas, tak jak w grze zręcznościowej. Owoce bonusowe dają mnożnik punktowy przez ograniczony czas. Istnieje również kilka innych szalonych ulepszeń, które można zdobyć przez jedzenie Pac-Dots, i można wyposażyć trzy, aby pojawiły się w labiryncie. Należą do nich zdolność strzelania laserami, powiększania się, zostawiania śladu ognia i wiele więcej! Osiągając określone cele, możesz zdobywać monety, które można również znaleźć w labiryncie. Możesz użyć monet, aby ulepszyć swoje power-upy, aby przetrwały dłużej.

Jako darmowy tytuł, jest kilka typowych niuansów tego typu gier, o których ci opowiem. Kiedy wydajesz monety, aby ulepszyć swoje power-upy, będziesz musiał trochę poczekać, aby je wykorzystać lub ulepszyć je dalej. Ponadto, jeśli chcesz grać z power-upami, będziesz musiał użyć kredytów, które uzupełniają się z biegiem czasu (do 6). Ale dobrą rzeczą jest to, że czas oczekiwania na obie te rzeczy nie jest bardzo długi. I zawsze możesz grać w dowolnym momencie tylko za pomocą tylko pelletu energetycznego. Wydajesz tylko kredyty, jeśli chcesz grać z innymi szalonymi power-upami. Możesz także oglądać filmy, jeśli chcesz mieć więcej monet i możesz również używać kredytów, aby kontynuować. Gra oferuje również możliwość uzyskania nieograniczonej liczby kredytów za jedyne pięć dolców, a 99 centów to klasyczna skórka labiryntu Pac-Man. Tak więc czas oczekiwania i rzeczy, które mi towarzyszyły, nie przeszkadzały mi wcale.

Jednak gra ma pewne małe problemy. Jedną z nich jest to, że pomarańczowy owoc w oryginalnej grze ma wyższą wartość punktową niż truskawka, ale w Pac-Man 256, truskawka daje mnożnik o wyższym punkcie. Ważniejszym problemem jest to, że czasami sterowanie przesuwaniem nie zawsze działało tak, jak chciałem, co może być denerwujące, jeśli próbujesz pozostać na ścieżce kropek, aby uzyskać wysoki wynik. Ale poza tym jest to naprawdę dobra gra Pac-Man i jeden z lepszych darmowych tytułów, jakie kiedykolwiek pobrałem!

Gra nie jest bardziej brutalna niż klasyczny tytuł arcade, a ja dorastałem i okazało się, że jest OK. Umiejętność czytania jest pomocna w niektórych menu i tekstach, a nadzór rodzicielski jest zalecany do zakupów w grze.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.