Przewodnik wakacyjny #4

Jeśli masz już ulubione gry w swojej kolekcji, możesz być mile zaskoczony tym, że dostępne są ekspansje, aby tchnąć nowe życie w stare ulubione gry. Nowa (dwustronna) mapa Ticket to Ride oferuje Francji i The Old West. We Francji gracze mogą wybrać kolor tras na planszy, podczas gdy Old West dodaje szóstego gracza i wymaga, aby gracze zawsze budowali z już ułożonych torów. Młodsi gracze mogą wziąć na europejską wersję prostszego biletu do jazdy: pierwsze podróże. Dobrze przyjęta gra kooperacyjna Pandemic Legacy powraca z nowym sezonem 2 gry. Tutaj rozpoczynasz grę na wyspach w świecie spustoszonym przez dżumę. Tak jak poprzednio, plansza, karty i opcje stale zmieniają się za każdym razem, gdy grasz, aby zapewnić ponadprzeciętne przeżycia. Splendor, ta popularna gra o handlu klejnotami sprzed kilku lat, powraca z Miastami Splendoru, zestawem czterech rozszerzeń, z których każda zapewnia inny, nowy sposób grania. Fani kapitana Sonara (patrz wyżej opisany Sonar) mogą zdobyć Kapitana Sonara: Upgrade One, który dodaje nowe tablice, nową broń i więcej suchych znaczników.

Pończochy Nadziewarki

Masz trochę miejsca w skarpetce nad kominkiem? Oto świetna mała gra, w którą możesz wpaść w palec …

Flip City (1-4p, 20 USD, 30-50 minut)

Flip City jest wyjątkowy jako budowniczy dla swojej wielkości, ale także z powodu braku kart. Zamiast tego gracze trzymają talię odkrytych kart i zagrywają po jednej karcie, dopóki nie zdecydują się rzucić. Niektóre karty mają “nieszczęśliwą” twarz, a gracz, który umieszcza trzy na planszy, traci swoją kolej. To wydaje się łatwe do uniknięcia, ale kilka kart zmusza cię do zagrania w następną, więc “odpadnięcie” z trzema nieszczęśliwymi symbolami nie jest rzadkością. Jako deckbuilder, gracze próbują użyć swoich kart, by kupić lepsze, aby poprawić swoją talię i mieć mocne wykończenie. Gracze mogą kupować nowe karty (wkładane na swoje odrzuty), które są tasowane, gdy ich talia się skończy. Jednak karty muszą być odkryte, ponieważ każdy typ karty ma inną stronę tylną, a gracze mogą wybrać ulepszenie (poprzez “przewrócenie” karty) zamiast kart (lub oprócz kupowania nowych). W ten sposób gra trwa dopóki jeden gracz nie będzie w stanie zagrać wystarczającej ilości kart punktowych w jednej turze, aby wygrać. Flip City ma podstawową grę, małą rozbudowę (Reuse i Recycle), a także w pełni kompatybilną kontynuację (Wilderness.) Reuse and Recycle ma kilka ładnych kart, ale wydaje mi się, że sama gra w wersji Wilderness polega zbyt mocno na działaniach, które występuje przy zakupie kart i nie ma dobrych sposobów na usunięcie niepotrzebnych kart z pokładu. Lubię jednak mieszać karty Wilderness z talią bazową, ponieważ dodają się do odmiany, nie napotykając problemów z zapychaniem pokładu. Zaskakująca ilość strategii i radości można znaleźć w tym małym budowniczym, więc dostaje ode mnie kciuki.

Gry fabularne

Gry RPG zyskały na popularności w ciągu ostatnich kilku lat. Jeśli ktoś w twoim życiu wykazuje skłonność do wyobraźni, kreatywności lub opowiadania historii, wprowadzenie do świata gier fabularnych może być w porządku. Oto kilka przykładów obejmujących szeroki zakres typów i zalecanych grup wiekowych.

Dungeons & Dragons

Wielkim, wieloplatformowym wydawnictwem, które minęło dla Dungeons and Dragons (obecnie w piątej edycji) był Tomb of Annihilation. Skupiony na przygodach na odosobnionym południowym kontynencie, jest pełen dżungli, dinozaurów i tak, wielkiego starego niebezpiecznego grobowca pełnego niebezpieczeństw. (Tak, dwa razy większe niebezpieczeństwo niż normalny grobowiec …) Oprócz samej przygody w twardej oprawie (50 $) gracze mogli wziąć udział w grze planszowej Tomb of Annihilation (80 USD), linii miniaturek, specjalnym zestawie kostek w puszce (20 USD) i komputerowa wersja gry planszowej. Jeśli napad na Tomb nie jest twoją sprawą, Wizards of the Coast wydali także pierwszą dużą książkę rozszerzającą opcje gracza, Xanathar’s Guide to Everything (50 $). Zawiera nowe opcje postaci, takie jak podklasy, czary i wyczyny, a także nowe opcje reguł dla DM.

Starfinder (podstawowa zasada 50 USD)

Popularna gra RPG Pathfinder została wystrzelona w kosmos w grze Starfinder. Starfinder to całkowicie nowa gra oparta na kilku podstawowych zasadach Pathfindera. Gracze przedstawiają kosmiczne gatunki eksplorujące gwiaździste pasy, w tym zasady walki ze statkami i sposoby włączania poszczególnych postaci w bitwach. Wydanie zawiera książkę kosmitów (Alien Archive – 30 USD) i nową serię przygód (po 23 USD) w okolicach stacji Absalom, dużej stacji kosmicznej, która służy jako centrum aktywności w serii.

Przyjazne dzieciom gry RPG

Zawsze szukam dobrej jakości materiału RPG do grania z moimi (młodymi) dziećmi. Są w stanie w większości przestrzegać zasad 5. edycji D & D, ale dobrze jest znaleźć przygody, które pasują do tej grupy wiekowej. Czteroczęściowa seria BASIC od AAW Games prowadzi dzieci przez serię przygodowych wypraw o tematyce jesiennej. Fabuła i treść są przeznaczone dla początkujących graczy, mających przygody skupione wokół szkoły dla poszukiwaczy przygód. Przygody obejmują nawet system ocen, dzięki czemu gracze mogą sprawdzić, jak dobrze się spisali. Playground Adventures to kolejna firma tworząca moduły dla początkujących (dla D & D i Pathfinder). Adventures mają tendencję do koncentrowania się na tradycyjnych taryfach dla dzieci, takich jak Alicja w Krainie Czarów, pixie i inne przeważnie nie zagrożone materiały. Jest nawet kilka takich, które dają dodatkowe korzyści, takie jak For the Hive, przygoda oparta na pszczołach, która zawiera ogólnie zabawne fakty dotyczące pszczół. Wreszcie, Hero Kids by Hero Forge Games to uproszczona gra RPG, w której dostępne są stosy dodatkowego materiału w postaci przygód, ustawień i postaci (służących jako klasy postaci). Jedną fajną premią z gry Hero Kids jest dołączenie ładnych map, zdjęć “złych facetów”, a nawet rysowanych linii postaci, nadających się do kolorowania.

Wnioski

Bez względu na to, jakie zabawki i prezenty przynoszą na wakacje, pamiętaj, aby mieć czas w harmonogramie gry z przyjaciółmi i rodziną. Podczas gdy gry tutaj są wysoce zalecane, aby zapewnić zabawę szerokiemu gronu graczy, istnieje wiele innych dostępnych opcji. Zapytaj swój lokalny sklep z grami, znajomy gry planszowej lub sprawdź nasze wcześniejsze rekomendacje.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.