Scribblenauts Showdown (PS4, Switch, Xbox One)

Scribblenauts to bardzo kreatywna seria gier, w której możesz wpisać dowolne słowo, aby pojawiła się na ekranie, a następnie użyć tego, co tworzysz, aby rozwiązywać łamigłówki i pokonywać przeszkody w świecie platform 2D. Późniejsze gry w serii pozwalają nawet połączyć siły z superbohaterami DC! A teraz możesz grać przeciwko sobie w tym wydarzeniu imprezowym dla wielu graczy Scribblenauts Showdown! Jest dostępny na PS4, Switch i Xbox One, ale został sprawdzony na PS4 tutaj. Cała ta rzecz przypomina mi połączenie Mario Party i Scattegories!

W grze jest kilka trybów gry. W trybie Versus ty i twój przyjaciel rywalizujesz w szeregu mini-gier z rzędu, a kto wygrywa najwięcej, jest zwycięzcą. Istnieje również tryb showdown dla jednego do czterech graczy. W tym trybie podróżujesz po obszarze gry planszowej i dobierasz karty na swoją kolej. Karty mogą powiedzieć takie rzeczy jak “przenieś tę liczbę spacji, jeśli wygrasz tę mini-grę” i takie. Ktokolwiek trafi na koniec gry planszowej, wygrywa. W obu tych trybach możesz wybrać krótkie, średnie lub długie rundy.

Mini-gry, w które grasz w obu tych trybach, podzielone są na dwie kategorie. Speedy and Wordy. Szybkie gry nie wymagają wpisywania żadnych słów, są po prostu prostymi grami akcji. Być może będziesz musiała przekazywać piłkę w tę iz powrotem lub rzucić latającą płytę w wyzwaniu typu Pong. Lub inne proste rzeczy, takie jak gra w krótkie rytmy, wyzwania związane z gotowaniem lub wysadzenie baloników przez machanie kontrolerem.

Innym rodzajem mini-gry są gry Wordy. Są one podobne do gier Speedy, ponieważ są one w większości proste, ale na początku każdej gry musisz wpisać słowo, które możesz wykorzystać jako przedmiot w grze, aby ci pomóc. Więc jeśli próbujesz obalić czyjąś wieżę, będziesz chciał wpisać słowo, które jest czymś ciężkim lub wybuchowym. Jeśli prowadzisz wyścig z przeszkodami, zechcesz szybko wpisać coś, na czym możesz jeździć. Ale nie możesz po prostu wpisywać niczego, ponieważ zanim zaczniesz, będziesz musiał przejść przez ruletkę kategorii lub liter alfabetu na początek.

Oczywiście nie wiem, czy to zawsze ma sens, ponieważ kiedyś grając przeciwko komputerowi i robiliśmy wyścigi przeszkodowe, list, od którego musieliśmy zacząć to F, wybrałem “fretkę”, podczas gdy procesor zdecydował się jeździć Czas Ojca. I wygrał procesor. Ale później, kiedy grałem w tę samą grę z moim bratem, list był H i wybrałem konia, a on wybrał Hamster, a on wciąż wygrał! Jedno wiem, jeśli grasz na etapie bitwy Medieval Mayhem, a otrzymasz R jako swój list startowy, pamiętaj o wpisaniu w Rocket Launcherze łatwego zwycięstwa! Nawiasem mówiąc, słownik gry zawiera ponad 35 000 słów, które możesz wpisać. Wow!

Istnieje również tryb Sandbox, który jest bardziej podobny do zwykłych gier Scribblenauts. Pójdziesz do małego obszaru 2D, w którym możesz wpisać wszystko, co chcesz. W tym trybie są ludzie i zwierzęta, którzy mogą mieć prośby, a jeśli wpiszesz to, czego chcą, mogą ci dać Starites. Użyj Starites, aby odblokować rzeczy (więcej o tym później). Jeden do dwóch graczy może grać w trybie Sandbox. Mimo że większość gry jest wieloosobowa, możesz cieszyć się wszystkimi trybami z jednym graczem.

Możesz także sprawdzić, jakie trofea i osiągnięcia odblokowałeś na ekranie Nagród i przełączać funkcje w Opcjach. Na koniec możesz stworzyć własną postać Scribblenauts, aby grać jak w grach. Użyj gwiazdek, aby odblokować postacie i akcesoria, aby dostosować odtwarzacz, chociaż czasami musisz wykonać pewne zadania, aby odblokować również.

Jedyny problem, jaki miałem z grą, nie stanowi problemu, po prostu coś, do czego musiałem się przyzwyczaić. W poprzednich grach Scribblenauts wpisałeś słowa, ciągnąc klawiaturę, a tutaj wpisujesz słowa za pomocą przycisków twarzy i wskazując lewy drążek. Rodzaj przypomniał mi o tym, jak wpisujesz słowa na starym telefonie. Ale kiedy już się przyzwyczaiłem, nie było tak źle. Jeśli lubisz gry Scribblenauts i masz dużo ludzi do grania, na pewno chcesz sprawdzić Scribblenauts Showdown!

Współczynnik dla dzieci:

Scribblenauts Showdown ma ocenę E-10 z deskryptorami kreskówek ESRB: Cartoon Violence and Rough Humor. Ponieważ możesz wpisać wszystko, co chcesz, naprawdę gra jest tak brutalna i brutalna, jak tylko ją tworzysz. Możesz walczyć z wyrzutniami rakiet lub kulkami ryżowymi. Jeśli zostaniesz trafiony bronią i stracisz wszystkie serca, po prostu eksplodujesz i znikasz, a wszystko wygląda jak dziecinne zeszyty na notebooka, więc przemoc jest i tak tylko kartonem. Jest jedna mini-gra, w której musisz zagrać w dowolne jedzenie, a jeśli nie naciśniesz przycisku, aby przełknąć, możesz wyrzucić i gra to pokazuje. Nawet jeśli młodsi gracze będą mogli nadal korzystać z mini-gier Speedy, które nie wymagają czytania, dzieci, które potrafią czytać i pisać, będą najbardziej cieszyć się tą grą. A ponieważ gra zachęca do czytania i pisania, nie wspominając o kreatywności, grę można uznać za nieco edukacyjną.

WB Games przysłało mi Scribblenauts Showdown do przeglądu.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.