Smerfy (3DS)

Będziemy patrzeć na gry oparte na kreskówkach dla dzieci i dorosłych. Dziś to Smerfy! Niezależnie od tego, czy jest to klasyczny komiks z lat 80., jeszcze wcześniejszy europejski komiks, czy też kilka ostatnich filmów animowanych komputerowo, Smerfy od dziesięcioleci zachwycają dzieci. Heck, nawet ja oglądałem kreskówkę, kiedy byłem dzieckiem (ale tylko dlatego, że pojawił się tuż przed kreskówką Pac-Man). Nie byłem wielkim fanem serialu, ale podobał mi się Jokey Smurf i jego eksplodujące prezenty. Cieszę się też, że dawno temu spotkałem się z głosem Papa Smerfa, zanim odszedł. W każdym razie, teraz możesz grać w nową grę Smerfy na 3DS i nie jest to coś, czego można by się spodziewać!

W grze Smerfy udają się na spacer po lesie, ale gdy wrócą, ich wioska zostanie zniszczona! Teraz musisz pomóc Papa Smurf i jego przyjaciołom odbudować wioskę i dowiedzieć się, kto ją zniszczył. Najpierw dotkniesz miejsc, w których zbudujesz domy grzybów dla wszystkich Smerfów. Aby budować domy i inne konstrukcje, potrzebujesz materiałów takich jak drewno i kamień. Aby zebrać te przedmioty, musisz grać w mini-gry w lesie i w kopalni za pomocą ekranu dotykowego i rysika. Dotknij i przeciągnij drzewa, aby je pokroić, i przesuń wóz kopalni, aby złapać kamienie. Gdy będziesz mieć wystarczającą ilość materiałów, będziesz mógł zagrać w gry budowlane, w których przesuniesz drewno, aby zrobić drewno, odgarniając paznokcie, dotykając ekranu i przesuwając kształtne kamienie wokół Tetris.

Niektóre budowane przez ciebie domy mogą odblokować także inne mini-gry. Możesz osiągnąć wyższe wyniki, zwiększając morale Smerfy za pomocą mini-gier, takich jak Hide & Seek w domu Brainy’ego lub gra muzyczna na scenie Harmony. Możesz również gotować jedzenie w domu Szefa Kuchni za pomocą mini-gry, ale najpierw musisz zebrać jedzenie, grając w grę ogrodową Farmera Smerfa. Korzystaj z ciast i mikstur, które stworzysz, aby przyspieszyć w mini-grach, i dotknij prezentów Jokey podczas gier o dodatkowe bonusy! Udekoruj domy Smerfów, wybierając kolor ich grzybkowego blatu i buduj meble! Odwiedź dom Papa Smurf, aby zobaczyć postaci, dla których zbudowałeś domy, zadania, które możesz wykonać, i odblokowane dzieła sztuki, a także inne gadżety. Ćwicz także mini-gry w domu Hefty’ego.

Pomimo tego, że gra Smerfy jest oparta na rodzaju licencji na głupki, nie jest tak źle. Mini-gry są rozrywkowe i zwiększają trudności w miarę postępów, ale nigdy nie stają się zbyt trudne, więc ich docelowi odbiorcy (dzieci) nigdy nie będą zbytnio sfrustrowani. Niektóre z mini-gier działają jednak lepiej niż inne, ale tak naprawdę nie jesteś karany za złe działanie. Czasami zadania, które musisz wykonać, spowalniają postęp gry, co staje się trochę nudne, ale poza tym jest to urocza gra symulacyjna dla małych dzieci i fanów Smurf.

Współczynnik dla dzieci:

Nie ma tutaj przemocy ani niewłaściwego materiału. Umiejętność czytania jest jednak niezbędna dla tekstu i instrukcji. Młodsze dzieci mogą potrzebować trochę pomocy, ale poza tym jest to całkiem przyzwoity mały tytuł dla dzieciaków. Smerfy mają ocenę E dla wszystkich.

https://www.redsonia.pl/sitemap.xml

https://www.redsonia.pl/

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.