Super Mario: Level Up! Gra planszowa

Łącząc blefowanie i głosowanie, Super Mario: Level Up! ma graczy, którzy chcą rozwinąć swoje sekretne postacie Mario na trójwymiarowej planszy i wybrać jednego z nich, mistrza. Pomyślny wynik głosowania kończy rundę, a zawodnicy zdobywają punkty w oparciu o pozycję postaci pokazaną na ich sekretnej karcie postaci. Powtarzaj w sumie trzy rundy, a gracz z największą liczbą punktów jest zwycięzcą. Dość szybka gra, nagradza planowanie, ale gracze mogą podjąć pewne ryzyko, aby zwiększyć swój wynik.

Super Mario: Level Up! Gra planszowa
Wydawca: USAopoly
Wiek: 8+
Gracze: 3-6
Czas: 10-30 minut

W serii trzech rund gracze mają przydzielony zestaw postaci, a następnie po kolei zmieniają postać na planszy. Głosowanie następuje, gdy postać osiągnie szczyt. Gracze mają wielokrotnego użytku TAK głosów, ale tylko kilka głosów NO. Każdy pojedynczy głos NIE spowoduje, że wierzchni bohater zostanie usunięty z planszy. Kiedy postać przechodzi głos, gracze zdobywają punkty na podstawie pozycji swoich ustawionych postaci. Gra zostanie zresetowana, a następnie pojawią się kolejne dwie rundy. Kto zdobędzie najwięcej punktów w grze, wygrywa. Gra jest w rzeczywistości ponowną implementacją starszej gry, King Me! Myślę, że nowa tematyka dodaje atrakcyjności gry.

Aby rozpocząć każdą rundę, gracze otrzymują kartę przedstawiającą sześć różnych postaci Nintendo (* z 13 w grze). Oczywiście więcej niż jeden gracz może mieć przydzieloną postać, ale wszystkie zadania są tajne w rundzie. Następnie gracze na zmianę umieszczają dowolną postać na planszy pomiędzy poziomami od 1 do 4. Plansza jest ładną grafiką 3D zbudowaną z elementów w pudełku w celu utworzenia zestawu schodów od poziomu 0 do 5 z dodatkowym 10 krokiem. na górze. Po umieszczeniu wszystkich postaci, puste miejsce (tylko 4 znaki może być na tym samym poziomie) jest wypełniane znakiem? token, który przyznaje jednorazową moc, gdy się o to upomina.

Teraz gra rozpoczyna się na serio. Gracze na zmianę przenoszą dowolną postać o jeden poziom (pod warunkiem, że jest wolne miejsce). Jeśli na wyższym poziomie znajduje się żeton bonusu, odkrywają go i wykonują jego akcję. Kiedy postać zostaje umieszczona na najwyższym poziomie (10 punktów), natychmiast uruchamia głosowanie od wszystkich graczy. Gracze wybierają kartę do głosowania (każdy ma prawo do wielokrotnego użycia TAK, ale tylko ograniczoną liczbę głosów NIE) i są jednocześnie ujawniani. Jeśli zostanie ujawniony choćby jeden głos NIE, górna postać zostanie usunięta z planszy (do końca rundy) i gra będzie kontynuowana. Jeśli wszyscy głosują tak, gra się kończy, a każdy gracz otrzymuje punkty na podstawie postaci na sekretnej karcie. Postacie zdobywają punkty równe poziomowi ich kroku (od 0 do 5, z wybranym mistrzem o wartości 10), a te są sumowane za łączny wynik zaokrągleń. Nowe postacie są teraz rozdawane i rozgrywana jest kolejna runda. Po trzech rundach, gracze sumują swoje wyniki i deklarują zwycięzcę.

Oczywiście sercem gry jest połączenie przesuwania postaci po schodach (i blefowania poprzez przenoszenie innych) w połączeniu z głosowaniem na szczycie. Każde Głosowanie bez głosu jest cenne (zazwyczaj masz 2 lub 3, w zależności od liczby graczy), więc oszczędzanie ich, kiedy możesz, jest mądre, ale jeśli jesteś zbyt ostrożny, wszyscy inni mogą głosować TAK, gdy wciąż liczyłeś na NIE. Powoduje to, że gracze wystawiają postacie do głosowania wcześniej, w nadziei, że zagłosują poza planszą.

Do gry dodano trochę różnorodności za pośrednictwem? Bloki. Mogą podnieść postać w górę lub w dół planszy, przyznać dodatkową turę lub po prostu dostarczyć punkty zwycięstwa na koniec gry. Nie jestem szczególnym fanem bloku “Kwiat Lodu”, ponieważ powoduje, że jego odkrywca po prostu traci kolej. (Coś, co jest zazwyczaj kiepskim projektem gry, ponieważ usunięcie umiejętności robienia czegoś jest prawie zawsze złym wyborem projektu).

Trochę ? bloki przyznają kartę Power Up. To są dla mnie najciekawsze umiejętności. Mogą zapewnić dodatkowy BRAK głosowania (ale nie eliminuj postaci, po prostu przestaw ją na dół drabiny), przynieś postać wygnaną z powrotem na planszę, zamień dwóch bohaterów na planszy, zmusić gracza do pierwszego głosowania ( i odkryte) lub nawet anulować głos gracza. Oczywiście może to być dość potężne i udane wykorzystanie karty Power Up może szybko zmienić dynamikę gry.

Werdykt:
W grze dzieje się wiele rzeczy, ale kluczem do sukcesu jest głosowanie. Przenieś swoją postać na głos za wcześnie i będzie mnóstwo NO głosów dostępnych, aby je uruchomić. Zaczekaj zbyt długo (lub spróbuj zapisać własne głosy NIE dla później) i runda może zakończyć się szybko, podczas gdy twoje postacie są nadal daleko w grze. ? bloki i karty Power Up dodają chaosu do miksu, ale jestem zadowolony z ich włączenia. Są potężne, ale nie są konieczne do zarządzania wygraną. Gra również gra szybko, więc odrobina szczęścia nie jest wielkim wyłączeniem. Tytuł naprawdę świeci, gdy gra się z większą liczbą graczy (pięciu lub sześciu), ale nadal jest przyjemny z czterema. Dynamika gry nieco się zmienia (gracze mają więcej głosów NO), ale wciąż jest dobra dawka napięcia.

Pomimo typowych niskich oczekiwań w grze na zasadzie franczyzy, Super Mario Level Up! Gra planszowa zawiera grę o wysokiej jakości w pudełku. Urocze postacie i plansza 3D (choć jej trwałość zawiera mieszane recenzje) sprawiają, że gra jest atrakcyjna dla zwykłych graczy. Połączenie przyzwoitej gry, bardzo rozpoznawalnej marki, przy dość niedrogim koszcie, sprawia, że ​​łatwo mogę polecić tę grę.

Współczynnik dla dzieci:
Bardzo niewiele do przeczytania tutaj, a nawet karty z tekstem są oznaczone obrazami przedstawiającymi obiekty Marioland, więc nie-czytelnik powinien mieć łatwą grę. Złożoność głosowania i strategia poruszania postaciami na planszy może być nieco zagubiona na bardzo młodych, ale nie ma powodu, aby młodsze dziecko poruszające się po pół-losowo nie miało by mnóstwo zabawy (i nie przeszkadzało zbytnio gracze próbujący zrealizować swoje plany.) Z tego punktu widzenia Super Mario Level Up! Boardgame to imponująco głęboka gra, w którą gra jest dostępna (i możliwa do odtworzenia) przez młodszy zestaw.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.