The Elder Scrolls V: Skyrim (Switch i wiele innych …)

Po co rozmawiać o 6½-letniej grze wideo? The Elder Scrolls V: Skyrim został przeniesiony na Nintendo, dzięki czemu jest to pierwsza przenośna wersja tego tytułu. Gracze mogą zabrać swoje oparte na eksploracji fantasy RPG z nimi w podróży. Jeśli jeszcze nie wypróbowałeś tej wielokrotnie nagradzanej gry RPG lub jesteś wielkim fanem i chcesz grać w dowolnym momencie lub gdziekolwiek chcesz, wersja przełącznika to świetne miejsce na rozpoczęcie.

Historia Skyrima koncentruje się na samotnej postaci, która została krótko aresztowana za bycie po niewłaściwej stronie rządu. Atak smoka zapewnia osłonę przed szybką ucieczką i pozostawia cię w spokoju, będąc w stanie swobodnie eksplorować bogatą krainę prowincji Skyrim. Podczas gdy istnieje nadrzędny cel, jakim jest posuwanie się po ścieżce odkrywania ukrytych smoczych mocy, mięso i ziemniaki ze Skyrim znajdują się w mnóstwie zadań do wykonania i umiejętności poprawy.

Gdy zadania poboczne zaczynają się kumulować, mogą stać się niemal przytłaczające. Na szczęście istnieją funkcje ułatwiające sortowanie i śledzenie ich podczas podróży. Sprawy nadal są trochę zajęte, ale pomagają utrzymać wszystko co najmniej nieznacznie w zarządzaniu. Zamiast zabijać potwory i wykonywać zadania, aby zdobyć poziomy mocy, Skyrim nagradza graczy za korzystanie z ich umiejętności. Korzystanie z umiejętności (takich jak łucznictwo, ukrycie lub kowalstwo) powoli buduje swoją biegłość w tej umiejętności, a zyski z umiejętności sprawiają, że daje to charakter do nowego poziomu postaci. Zdobycie poziomu daje możliwość nadania postaci większej ilości zdrowia, Majickiej (moc czaru) lub wytrzymałości (używanej podczas biegu i walki). Aby wszystkie zadania były interesujące i przydatne, spotkania są skalowane do aktualnego poziomu gracza. Oznacza to mniej “zgrzytnięcia” w bezsensownych zadaniach, aby zdobyć doświadczenie przed próbami trudniejszych bitew, ale także oznacza, że ​​te bitwy pozostaną trudne bez względu na to, ile poziomów zdobędziesz. Jednak gra ma kilka poziomów trudności i możesz swobodnie przełączać się między nimi (z wyjątkiem najwyższych) w miarę postępów.

Siłą gry i dlaczego wciąż utrzymuje się ona po sześciu latach, jest jej silny, oparty na fabule system zadań i otwarty rozwój postaci. Misje są dostępne dla różnego rodzaju zadań i doświadczeń, a większość z nich można rozwiązać na dwa lub więcej sposobów. Gracze mogą podążać ścieżką “dobrego” lub “złego” (lub miksu) i łączyć strony z niemal każdą frakcją w grze. Postacie mają również wiele opcji umiejętności. Chcesz być wilkołakiem władającym mieczem z sercem ze złota? Wolisz być podstępnym łucznikiem pracującym, by zniszczyć The Man? Może zaklęcie magicznego użytkownika do wynajęcia. Wszystkie są możliwe, więc ukończenie gry więcej niż raz może zapewnić zupełnie inne wrażenia.

Werdykt:
Każdy fan gier wideo RPG musi dać szansę Skyrimowi. Jego rozgrywka zorientowana na działanie w czasie rzeczywistym może nie spodobać się fanowi RPG opartemu na runach, ale jej głębia fabuły i otwarty świat do odkrycia sprawiają, że gra zasługuje na drugi rzut oka. Switch nie jest najpotężniejszą konsolą, ale jako starsza gra, Skyrim cierpi bardzo mało (jeśli w ogóle) za to. Możliwość wrzucenia go do stacji dokującej, aby odtworzyć go na dużym ekranie telewizora lub odebrać i grać w ruchu, przynosi zupełnie nowe doznania w Skyrim. Jest to idealne dla mojego stylu gry, ponieważ obowiązki rodzinne sprawiają, że mam dużo więcej czasu na granie niż na telewizorze w salonie. Jeśli grałeś już w Skyrim na śmierć, nie ma nic nowego w wersji Switch (zawiera ona główną wersję DLC z oryginalnej gry), aby cię przywrócić. Jeśli jednak zastanowiłeś się nad tym, czy może dać kolejną grę, aby sprawdzić pominięte wątki, wersja Switcha jest świetnym kandydatem. Mnóstwo możliwości wyszukiwania i szeroko otwarty świat do eksploracji pokazują, dlaczego jest on wielokrotnie wymieniany jako jedna z najlepszych gier RPG gier wideo wszechczasów.

Współczynnik dla dzieci:
Nintendo zawsze próbuje połączyć się z rodziną, aby zapewnić rodzinną grę. Natomiast Skyrim jest skierowany do bardziej dojrzałej publiczności. Okazjonalne, szczególnie umiejętne ataki spowodują drobną zbrodnię na scenie, która może być nieco dramatyczna (wpadając na kogoś z mieczem lub strzałą, z odrobiną krwi i / lub gore.) Otwarty system zadań pozwala graczom pracować nad “złym aspektem prawa”, chociaż istnieją konsekwencje dla działań gracza. Pojawiają się dojrzałe tematy, takie jak picie i bijatyka, a niektóre z zadań obejmują wątpliwe działania, chociaż odniesienia seksualne i / lub działania są znacznie rzadsze. Prawie wszystkie interakcje są wygłaszane, więc czytanie nie jest wymogiem, ale mój zalecany poziom dojrzałości powinien być znacznie wyższy. Biorąc pod uwagę tematy i zawartość graficzną, najlepiej byłoby ustawić tę grę dla dzieci w wieku powyżej lub powyżej.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.