The Legend of Zelda: Art and Artefacts (Książka)

Dostałem tę książkę około rok temu i po prostu nigdy nie napisałem o tym do tej pory. Po prostu zbyt wiele gier do przeglądu i takie! W każdym razie jest to książka oficjalnej sztuki z serii Zelda i jest miłym towarzyszem książki Hyrule Historia, która wyszła wcześniej. Pomyślałem, że rzucę okiem na ciebie szybko.

Po pierwsze, tutaj jest większy ujęcie tej książki. To OGROMNA książka w twardej oprawie, może nawet grubsza niż w przypadku Hyrule Historia! A to kosztuje tylko 25 dolców na Amazon, co wcale nie jest złe.

Większość książki podzielona jest na dwie sekcje. Pierwsza z nich zawiera obrazy i dzieła sztuki z każdej z gier z serii od pierwszej NES Zelda aż po Tri-Force Heroes. Nie zamierzam robić zdjęć z każdej z tych gier, więc wybiorę te z mojej ulubionej gry z serii: Link’s Awakening.

Kolejna duża część książki zawiera sztukę postaci w każdej grze, a także rysowanie przedmiotów w każdym wpisie. Ponownie, oto ujęcie jednej ze stron z Link Awakening. Jaka jest twoja ulubiona gra Zelda? Daj mi znać w sekcji komentarzy.

Ostatnie kilka stron zawiera grafikę i logotypy, pixel art z gier 8-bit i 16-bitowych oraz galerię bonusową z różnymi dziełami sztuki, np. Link na motocyklu z Mario Kart 8. Jest kilka stron sztuki od: Breath of The Wild, ale myślę, że ta książka pojawiła się mniej więcej w tym samym czasie co gra, więc myślę, że nie chcieli zepsuć wiele. I na koniec kilka stron z wywiadem z niektórymi z artystów.

I to już prawie wszystko. Ponownie, jest to całkiem fajna książka dla fanów Zelda. Myślę, że później w tym roku robią książkę Encyklopedii Zelda czy coś takiego.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.