Walk the Dogs

Walk the Dogs to zbiór rodziny SimplyFun z 2005 roku, w którym gra legendarnych projektantów gier planszowych Alana Księżyca i Aarona Weissbluma. Celem gry jest zebranie jak największej liczby psów i spróbowanie ustawić zestawy tej samej rasy psów w swojej linii (im więcej kolejnych psów jednej rasy, tym więcej punktów zdobywasz).

Aby ustawić Walk the Dogs, losowo wyciągaj psy z dołączonej „psiej torby” i umieść je w jednej linii, jeden po drugim, z każdym psem zwróconym w tę samą stronę (prawdopodobnie będziesz musiał wąż wzdłuż linii razy, chyba że masz duży stół do gry, po prostu upewnij się, że wszystkie są zwrócone w tę samą stronę). Kontynuuj to, dopóki wszystkie psy nie zostaną usunięte z worka i nie będą w linii. Następnie potasuj talię kart i rozdaj każdemu graczowi dwie karty. Jeśli gracz otrzyma kartę kości lub kartę łapacza psów (typy kart, które dostanę później), powinni umieścić ją z powrotem w talii i dobrać kolejną kartę. Umieść pozostałe karty na środku stołu, aby służyły jako stos do losowania.

Gracz, którego imię zaczyna się najbliżej litery „D”, rozpoczyna grę. Podczas każdej tury gracze podejmują następujące działania. Najpierw zabierają wierzchnią kartę z talii i dodają ją do ręki. Jeśli karta jest specjalną kartą akcji (karta kości lub łapacza psów), pokazuje ją wszystkim przy stole i wykonuje akcję na karcie (opiszę je później). Następnie wyciągają nową kartę, aby ją zastąpić.

Drugą czynnością, którą gracz podejmuje, jest zagrywanie karty. Zielone karty (z przednią połową psa na nich) umożliwiają graczowi zabranie psów z przodu linii (zabierają tyle psów, ile jest na karcie, od jednego do trzech). Czerwone kartki (które pokazują tylną połowę psa) pozwalają graczowi zabrać psy z tyłu linii (ponownie tyle, ile jest na karcie). Żółte kartki pozwalają graczowi wziąć jednego psa z przodu linii, a drugiego z tyłu. Wreszcie, karty smyczy pozwalają graczowi ukraść jednego psa z przodu lub z tyłu linii psa przeciwnika i dodać go do przodu lub tyłu własnej linii.

Aby zakończyć każdą turę, gracze biorą psy, które otrzymują, na podstawie karty, którą zagrywali, i dodają je do własnej linii. Gracze mogą umieszczać swoje nowe psy na przedzie swojej linii, na plecach, a nawet mieszać je (wkładać jednego psa z przodu, a drugiego z tyłu) w dowolną kombinację. Nie mogą jednak dodawać psów do środka linii. Po umieszczeniu w linii psy nie mogą być przenoszone na nowe miejsce w linii. Po umieszczeniu psów następny gracz wykonuje swoją turę i gra toczy się w ten sam sposób, aż wszystkie psy zostaną zabrane.

Dostępne są dwa rodzaje kart akcji specjalnych. Kiedy zostanie wylosowana karta łapacza kości lub psa, są one natychmiast zagrywane (a gracz, który je otrzymał, dobiera nową kartę, aby ją zastąpić). Karty kości są przyznawane graczowi, który aktualnie ma najmniejszą liczbę psów w swojej linii. Karty te są warte trzy punkty na koniec gry (w zasadzie pomagają graczom, którzy nie rysują dobrze). Jeśli istnieje remis dla najmniejszej liczby psów, jeśli jeden z graczy jest graczem, który go dobrał, może go zatrzymać. W przeciwnym razie otrzyma go najbliższy gracz (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) do osoby, która go narysowała.

Po wylosowaniu łapacza psów każdy gracz w grze traci najdłużej wystawioną grupę psów tej samej rasy, zarówno z przodu, jak iz tyłu swojej linii. Na przykład, powiedzmy, że linia gracza zaczyna się od trzech beagli, jednego pudla, mopsa, czterech sznaucerów, a na koniec dwóch pudli. W tym przypadku czterech sznaucerów jest bezpiecznych, ponieważ nie znajdują się z przodu ani z tyłu linii (inne psy blokują je przed odsłonięciem). Łapacz psów weźmie trzy beagle, ponieważ są one odsłonięte (a trzy są więcej niż dwa pudle na końcu linii). Wszyscy gracze odrzucają swoje psy przegrane do łapacza psów do torby psiaka (są całkowicie wyłączone z gry).

Jeśli w jakimkolwiek momencie gracz zdoła zdobyć grupę pięciu pasujących psów z rzędu w swojej linii, natychmiast wygrywa grę. W przeciwnym razie gra będzie kontynuowana, aż wszystkie psy w linii na środku stołu zostaną zabrane. W takim przypadku gracze liczą swoje punkty, aby określić zwycięzcę. Sam samotny pies jest wart jeden punkt, dwa pasujące psy z rzędu są warte cztery punkty, trzy kolejne równa się dziewięć punktów, a cztery zdobywają aż 16 punktów. Dodaj wszystkie swoje punkty razem (a także trzy punkty za każdą nabytą kartę kości) i porównaj sumy ze swoimi konkurentami. Gracz z największą sumą wygranych. Jeśli jest remis, wygrywa ten gracz, który ma najdłuższą serię pasujących psów.

Oryginalną zasadą Alana Moon’a (która jest zawarta jako zasada zaawansowana) było rozdanie czterech kart każdemu graczowi na początku gry. Następnie gracze będą musieli wybrać, czy dobierać (do maksymalnej wielkości czterech kart) czy zagrywać karty w każdej turze, dodając nieco więcej strategii do gry.
Moje myśli:

Jak pewnie można się domyślić, jesteśmy wielkimi fanami gier Alana Moon’a tutaj w Geeky Hobbies. Ticket to Ride to prawdopodobnie jedna z naszych pięciu najlepszych gier (i gra bramkowa, która wprowadziła nas w gry designerskie), Ticket to Ride Europe otrzymała 5/5 , a nawet mniej znane gry, takie jak Incan Gold , 10 Days w USA i 10 dni w Afryce uzyskało solidne wyniki. Choć niedoskonały, Walk the Dogs to kolejna z jego wielu bardzo dobrych gier.

Przede wszystkim jest to bardzo dobra gra dla rodzin, ponieważ gra jest bardzo łatwa i szybka. Dzieci pokochają słodkie małe kawałki i prawdopodobnie będą się dobrze bawić z samą grą. Powinni być w stanie łatwo nauczyć się grać, ale być może będziesz musiał pomóc im w pewnych obszarach (np. Wyjaśnić, jakie są ich opcje, gdy mają dwa lub trzy tego samego psa z rzędu). Choć nie jest to najbardziej edukacyjna gra, Walk the Dogs uczy liczenia i koncepcji ryzyka vs. nagrody (decydując, czy chronić trzy kolejne psy tego samego typu, czy też naciskać, aby spróbować zdobyć więcej punktów).

Jednak Walk the Dogs to nie tylko gra dla rodzin. Jest również dobra jako krótka i lekka gra strategiczna, jeśli grasz tylko 15-30 minut. W grę wchodzi dużo szczęścia (rysowanie kart, kiedy pojawia się łapacz psów i kolejność psów w głównej linii), ale wciąż jest dużo strategii i podejmowania decyzji. Gracze muszą zdecydować, którą kartę zagrać, gdzie umieścić swoje psy i czy chronić swoje kolejne psy z łapacza psów, czy nie (czy nie, czy nie, aby ich szczęście). Szczęście na pewno odgrywa rolę, jeśli ciągle rysujesz karty, które pozwalają ci zabrać tylko jednego psa, typy psów, których nie chcesz podchodzić, lub łapacz psów trafi cię w złym czasie, prawdopodobnie nie wygrasz .

Walk the Dogs jest idealna jako pierwsza „designerska” gra, ponieważ jest bardziej zaawansowana niż zwykłe gry, takie jak Monopoly i Clue, a jednocześnie jest łatwa do gry (nie sądzę, aby trudniej było się jej nauczyć niż te gry) i jest bardzo dostępna. Jest to również dobre dla graczy, którzy chcą spróbować swoich niedoświadczonych członków rodziny i przyjaciół w grze (dobra gra na bramce). Jest to rodzaj gry, w którą możesz łatwo grać ze swoją babcią, która nigdy nie grała w grę planszową inną niż klasyka.

Jedną z najlepszych części Walk the Dogs są świetne komponenty. Gra zawiera najsłodsze kawałki, z których dzieci powinny się bawić. Wszystkie siedem ras psów jest uroczych i daję SimplyFun wiele zasług za włączenie ich zamiast niektórych nudnych płytek. Ogólny styl artystyczny i karty są również bardzo słodkie i dobrze zrobione. Miłośnicy psów szczególnie pokochają ten motyw i zawarte w nim komponenty. Uwielbiam gry, które zawierają wysokiej jakości i unikalne elementy, takie jak ten.

Chociaż nie mam zbyt wielu negatywów na temat Walk the Dogs, mam z tym kilka drobnych problemów. Po pierwsze, gra jest w rzeczywistości trochę za szybka. Mimo że figury psów są urocze, chciałbym, aby dodano jeszcze kilka, aby dodać kilka rund do gry. Ponadto z powodu braku psów myślę, że gra tylko z trzema graczami jest idealna. Mimo, że nadal możesz grać czterema, sprawia to, że gra jest zbyt zatłoczona i szybka (a linie graczy nie są tak długie). Chyba, że ​​musisz, zdecydowanie nie zagrałbym z pięcioma, chociaż pole mówi, że możesz.

Kolejnym problemem jest to, że potrzebujesz dużo miejsca, aby ustawić wszystkie psy i tworzyć linie dla każdego gracza. Jest to zdecydowanie gra, której potrzebujesz do wygodnego grania. Jedną zasadą, której nie jestem wielkim fanem, są karty kości. Nie mam z nimi problemu; Głównym problemem z nimi jest to, że jeden gracz może łatwo zdobyć wszystkie, które pojawią się w grze i wygrać głównie dzięki nim. Dobrym pomysłem jest nagradzanie skąpstwa (nie branie więcej psów niż potrzebujesz) i łagodzenie pechowego losowania kart, jednak w jednej z naszych gier zwycięzca dostał wszystkie, a oni stanowili ponad połowę swoich punktów. To prawdopodobnie nie zdarzy się często, ale myślę, że ustawienie limitu jednego lub dwóch na gracza to dobry pomysł.

Podczas gdy Walk the Dogs jest bardzo dobra, gra jest trochę kosztowna w mojej książce. Nawet z doskonałymi komponentami myślę, że gra (która kosztuje 34 $ na stronie SimplyFun i do 40 $ plus wysyłka na Amazon) jest trochę za droga. Dzieje się tak głównie dlatego, że Walk the Dogs nie jest grą, w którą grasz jako „główne danie” na noc. To bardziej miła, szybka gra wypełniacza, w którą grasz, gdy masz 15-30 minut na grę. Jeśli naprawdę podoba Ci się temat, cenisz wysokiej jakości komponenty lub uważasz, że gra brzmi zabawnie, prawdopodobnie będzie to dla Ciebie warte. W przeciwnym razie możesz poczekać, aż znajdziesz go w sprzedaży lub w sklepie z artykułami oszczędnościowymi.
Ostateczny werdykt:

Walk the Dogs to kolejna bardzo dobra gra Alana Moon’a i Aarona Weissbluma. Gdyby cena była nieco niższa, nie miałbym problemu z poleceniem jej wszystkim. Jednak nawet za swoją cenę wciąż otrzymuje bardzo dobre trzy i pół z pięciu ode mnie.

http://www.americanbar.pl/
http://100mb.pl/
http://jesiennedzieciaczki.pl/
http://www.cpenergia.pl/

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.