World of Final Fantasy (PS4, Vita)

Kiedy byłem dzieckiem (no cóż, chyba było to bardziej jak liceum), naprawdę grałem w gry fabularne. Zacząłem grać na 8-bitowym Nintendo z takimi tytułami jak Dragon Warrior i Final Fantasy, ale tak naprawdę nie miałem do nich dostępu aż do 16-bitowej ery. A potem byłem uzależniony. Gry takie jak Final Fantasy 4, Final Fantasy 6, Chrono Trigger, Secret of Mana, Super Mario RPG, Lufia 2 i wiele innych zajęły mi wtedy większość moich gier. Ale kiedy pojawiły się 32-bitowe dni, w pewnym sensie wyszedłem z pętli. Kolegium i inne zobowiązania powstrzymywały mnie przed graniem w gry RPG na długie godziny, tak jak kiedyś, ale także nowe gry RPG dorastały, ale moje upodobania w grach nie. Na pewno znajdę tu i tam kilka interesujących mnie osób, takich jak Final Fantasy 9, Tales of Legendia i Paper Mario: The Thousand Year Year Door, ale zdecydowanie nie jest to jak kiedyś. Właśnie dlatego World of Final Fantasy sprawia mi wielką radość. To tak, jakby Square-Enix powrócił i stworzył grę Final Fantasy właśnie dla mnie! (Wersja Vita przejrzana tutaj)

W grze wcielasz się w bliźniaków Reyne i Lann (wyglądają jak Kingdom Hearts odrzuca), którzy są chłopcem i dziewczyną, którzy budzą się w obcym ponadczasowym mieście i stracili wspomnienia. Ale wszyscy inni zdają się pamiętać, kim są. Okazuje się, że mają być potężnymi Strażnikami Mirażu i mogą poprowadzić armię potworów, by wykonać swoją licytację. Ale oni nie pamiętają tego i nie mają żadnych potworów, więc wyruszają w przygodę, aby odwiedzić znane światy fantasy i walczyć i uchwycić rozpoznawalne stworzenia Final Fantasy.

A kiedy mówię znane światy, mam na myśli to! Odwiedzicie ludzi i miejsca z innych gier Final Fantasy, takich jak Cornelia i Princess Sarah z pierwszej gry Final Fantasy, bitwę Faris pirat z FF5, przejedź Magitek Armor z 6 i wiele więcej! Połowa zabawy w grze to zobaczenie, do kogo trafisz! Prawie wszystkie postacie, które spotykasz, są krótkie i krępe, z dużymi głowami, tak jak wyglądały w starych tytułach FF! Twoje bliźniacze postacie mogą również zmniejszyć się do swojego rozmiaru, który pojawia się w bitwach.

Mówiąc o bitwach, są one losowymi turami opartymi na turach jak standardowe gry RPG. Bliźniacy mogą walczyć ze sobą, ale wypełnią przyjęcie przy pomocy znanych potworów z Final Fantasy, takich jak Moogles, Chocobos, Bomby, Behemoty, Gobliny, Cactrots, Summons i wiele innych! Ale żeby mieć je w drużynie, musisz je najpierw złapać. Jeśli to brzmi jak Pokemon Final Fantasy, to znaczy, że tak. Ale jedną z fajniejszych rzeczy w większości spinów FF jest to, że jeśli są oparte na innym gatunku gier, Square-Enix zrobi coś z tą grą, aby wyróżnić się na własną rękę. Dobrym tego przykładem jest gra walki Dissidia Final Fantasy oraz gra muzyczna Theatrhythem Final Fantasy. World of Final Fantasy robi to również w formie, w której przechwytujesz i walczycie z tymi potworami.

W większości gier z potworami musisz obniżyć punkty życia potwora, który chcesz złapać. Tak się dzieje z niektórymi potworami, ale nie zawsze. Inne potwory muszą rzucić na nie pewne czary, dać im pewne przedmioty lub sprawić, by były ostatnimi potworami stojącymi. Możesz nawet rzucić zaklęcie na potwory, aby zobaczyć, co musisz zrobić, aby je złapać (to się nazywa Libra, więc nie zapominaj o tym). Na szczęście dostajesz nieograniczoną próbę złapania potwora, którego potrzebujesz, a ponieważ potrzebujesz tylko jednego, zwykle nie będziesz potrzebować przechwytywać kolejnego. Gdy masz potwora w drużynie, walcz z nim, aby go wyrównać i edytować jego ruchy na drzewku umiejętności. Kiedy już zdobędziesz wystarczającą ilość doświadczenia i umiejętności, możesz nawet rozwinąć swoje potwory na bardziej potężne. Możesz także przywołać inne znajome postacie, gdy jesteś w szczypie.

Innym sposobem, w jaki ta gra oddziela się od Pokemonów, jest JAK walczyć. Możesz sprawić, że potwory będą walczyć oddzielnie, dając więcej obrotów, lub możesz układać je na głowie. To trochę głupie, ale kiedy kładziesz je na głowie, łączycie swoje punkty życia, moc i zaklęcia w jeden, ale także układacie swoje słabości, więc bądźcie ostrożni. Ponadto, wrogowie mogą wybić twój stos z równowagi, a jeśli upadniesz, przez chwilę będziesz mieć zawroty głowy. Mimo to, będziesz chciał być w stosie przez większość czasu. Musisz jednak myśleć o tym, jak układać potwory. Większe potwory idą na dno, podczas gdy mniejsze idą na wierzch. Możesz nawet zmniejszyć się, abyś mógł jeździć na większych potworach. Wrogowie też mogą się ułożyć, więc musisz uważać!

Gra ma kilka problemów tu i tam. Nadal wymagają użycia zapisanych punktów, aby zapisać swoje postępy. Jestem w RPG z wykorzystaniem klasycznych elementów rozgrywki, ale brak możliwości zapisania w dowolnym miejscu to jeden aspekt retro, który po prostu musi zniknąć. Jest to szczególnie kłopotliwe w dłuższych lochach, które nie działają również w kieszonkowym Vita (na szczęście można przechwytywać dane na PS4). Niektóre z lochów nie są zaprojektowane tak dobrze, jak inne. Żałuję, że nie można było zmienić potworów podczas bitew, ponieważ nie zawsze wiesz, co musisz zrobić, aby je złapać. Krzywa uczenia się jest nieco stroma i nie trzyma ręki przez grę, co jest dobre, ale czasami sprawia też, że czasami jest ciężko, co jest mylące, ponieważ gra jest taka urocza. A niektórzy mogą uznać, że gra jest trochę skromna, ale nie. Jeśli lubisz klasyczne gry Final Fantasy, tytuły potworów lub uważasz, że dzisiejsze gry traktują zbyt poważnie, powinieneś sprawdzić to!

World of Final Fantasy otrzymał ocenę E-10 z deskryptorami ESRB: Alcohol Reference, Fantasy Violence, Mild Violence i Mild Suggestive Themes. Podczas gdy walczysz z potworami za pomocą ataków i zaklęć, one po prostu znikają, gdy zostaną pokonane. Zgodnie z historią, nawet nie zabijasz żadnego z potworów. Po pokonaniu powracają do swojego macierzystego świata. Większość innych deskryptorów znajduje się tylko w tekście. Podczas gdy większość tekstu ma również głos mówiony, umiejętność czytania jest nadal potrzebna w menu i tym podobnych. Powiedziałbym, że ta gra jest najlepsza dla starszych dzieci, które już opanowały Pokémon i chcą czegoś nowego i trudniejszego. To także świetna gra Final Fantasy dla całej rodziny!

 

Polecamy:

http://www.gajg.pl/

http://www.angelofdeath.pl/

http://www.ajkshop.pl/

http://www.3pionki.pl/

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.